Të gjitha lajmet

ANDRE WASHINGTON

Ish basketbollisti i Rahovecit, në Bahrein

Ish basketbollisti i Rahovecit, në Bahrein

24 July, 2019 @14:36

Basketbollisti që mbrojti ngjyrat e Rahovecit sezonin e kaluar, Andre Washington, ka siguruar sezonin e ardhshëm duke nënshkruar kontratë me ekipin Al-hala të elitës së basketbollit në Bahrein.

Washington 26 vjeç dhe 216 centimetra i gjatë në sezonin e kaluar ka pasur 19 paraqitje për vreshtarët dhe ka arritur mesatare prej 9.8 pikëve, 7.9 kërcimeve dhe 2.2 bllokadave për ndeshje.

Rahoveci në stinorin e kaluar të Superligës shkroi historinë e klubit duke arritur finalen e Playoffit dhe duke arritur finalen e Kupës së Kosovës.

Vreshtarët në të dyja garat u mposhtën nga Prishtina në finale. Këtë verë rahovecianët do të debutojnë edhe në gara evropiane, duke qenë se garojnë në FIBA Europe Cup. Në fillim të muajit ata kanë marrë trajner kroatin e njohur në Kosovë, Neven Plantak.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga