Të gjitha lajmet

AARON MOSS

Kampion me Bashkimin, tash në Shqipëri

Kampion me Bashkimin, tash në Shqipëri

6 February, 2019 @11:57

Njëri ndër basketbollistët më meritor që bëri Bashkimin kampion në stinorin e kaluar të Superligës, Aaron Moss, do të vazhdojë karrierën në basketbollin shqiptar.

Njoftimin për këtë e ka dhënë agjencioni i lojtarit, duke bërë të ditur se MVP i BIBL dhe i Superligës për stinorin e kaluar, Aaron Mos, ka arritur marrëveshje me skuadrën Goga Basket.

Goga Basket aktualisht është lidere e Superligës së basketbollit shqiptar, me bilanc 7-3, sa ka edhe Teuta e Partizani, që ndajnë tre pozitat e para të klasifikimit.

Moss prej Bashkimit kishte shkuar në elitën rumune të basketbollit ku me ekipin Phoenix Galati ka pasur mesatare prej 17.3 piëve, 12.3 kërcimeve dhe 8.7 asistimeve për ndeshje.

Në këtë ekip, trajner e ka pasur edhe njeriun që bëri Bashkimin kampion, Dragan Radovic.

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

KOZUV - BASHKIMI

Ç1: +3 për Kozuvin

5 February, 2019 @17:54

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi, në kuadë të Ligës Ballkanike. Rezultati shënon 23-20 në favor…

DARDAN BERISHA

Dardani mund të qëndrojë deri në fund të stinorit

Nga arkivi

5 February, 2019 @15:17

Basketbollisti më i mirë i Kosovës dhe kapiteni i reprezentacionit, Dardan Berisha, ka kërkuar që Pallati i Rinisë dhe Sporteve…

NGA KONFERENCA

Edo pyetet edhe për Ledrin në konferencë

5 February, 2019 @14:47

Kapiteni i ekipit të Prishtinës dhe njëri ndër basketbollistët më besnik të skuadrës që përkundër moshës po tregohet ende, Edmond…

DUELET E XHIROS DHE TERMINET

Terminet e ndeshjeve të xhiros XVIII

5 February, 2019 @14:22

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XVIII të Superligës në basketboll, që zhvillohet këtë fundjavë. TABELA AKTUALE …

DAMIR MULAOMEROVIC

Ekipi është i gatshëm për të bërë historinë

TOPSPORTI/ A. Aliu

5 February, 2019 @14:20

Trajneri i Prishtinës, që njëkohësisht është edhe trajner i reprezentacionit të Kosovës, Damir Mulaomerovic, ka thënë se ekipi i tij…

#1

Nderohet Chris Bosh nga Miami

5 February, 2019 @11:17

Skuadra e Miami Heatit, vendosi që ta pensionojë numrin e ish-lojtarit të tyre, Chris Bosh. Numri 1, më nuk do…

TEAM OF THE WEEK 17

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

5 February, 2019 @9:16

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

GAME 3: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci bindshëm, arrin gj’finalen e dytë me radhë

21 April, 2019 @18:34

Rahoveci është gjysmëfinalisti i fundit i Superligës. Ekipi i drejtuar nga Bujar Loci ka arritur të shënojë edhe fitoren e…

ÇEREKU I TRETË: RAHOVECI - PRIZRENI

10min para se Ylli të kuptojë rivalin

21 April, 2019 @18:24

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit që po luhet në Mizahir Isma, 14-13. …

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

Thellohet epërsia në “Mizahir Isma”

21 April, 2019 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe të Prizrenit. Pas 20 minutave lojë, epërsia në…

ÇEREKU I PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

4 pikë epërsi pas çerekut të parë

21 April, 2019 @17:27

Dueli vendimtar që do të përcaktojë kundërshtarin e Yllit në gjysmëfinale të Kupës, Rahoveci-Prizreni është duke u luajtur. Posa…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

21 April, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prizrenit. RAHOVECI: Deshon Minnis, Arian Qallaku, Fred Richadrson, Fisnik Juniku, Andrew…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga