Të gjitha lajmet

AARON MOSS

Kampion me Bashkimin, tash në Shqipëri

Kampion me Bashkimin, tash në Shqipëri

6 February, 2019 @11:57

Njëri ndër basketbollistët më meritor që bëri Bashkimin kampion në stinorin e kaluar të Superligës, Aaron Moss, do të vazhdojë karrierën në basketbollin shqiptar.

Njoftimin për këtë e ka dhënë agjencioni i lojtarit, duke bërë të ditur se MVP i BIBL dhe i Superligës për stinorin e kaluar, Aaron Mos, ka arritur marrëveshje me skuadrën Goga Basket.

Goga Basket aktualisht është lidere e Superligës së basketbollit shqiptar, me bilanc 7-3, sa ka edhe Teuta e Partizani, që ndajnë tre pozitat e para të klasifikimit.

Moss prej Bashkimit kishte shkuar në elitën rumune të basketbollit ku me ekipin Phoenix Galati ka pasur mesatare prej 17.3 piëve, 12.3 kërcimeve dhe 8.7 asistimeve për ndeshje.

Në këtë ekip, trajner e ka pasur edhe njeriun që bëri Bashkimin kampion, Dragan Radovic.

KOSOVA U20

Humbja e tretë e Kosovës, nga lideri i grupit

Foto: fiba.com

16 July, 2019 @20:27

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka humbur edhe ndeshjen e tretë në Grupin C të Evropianit Div. B. Të përzgjedhurit…

SENIORËT

Me disa mungesa të arsyeshme, nisin stërvitjet për kualifikime

Foto: FBK

15 July, 2019 @15:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën paradite kishte grumbullimin e parë, derisa stërvitjet do të mbahen edhe nga ora…

KOSOVA U20

Kosova U20 arrin fitoren e parë në Divizionin B

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20 NË EVROPIAN DIV B

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

Foto: FBK

13 July, 2019 @19:51

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në basketboll sot është mposhtur me 48 pikë dallim nga Holanda U20 në Evropianin për këto…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga