Të gjitha lajmet

JEFFERSON LOPES

Ish lojtari i Kukësit, në Gjilan

Ish lojtari i Kukësit, në Gjilan

18 July, 2018 @17:27

Mesfushori i dikurshëm i Kukësit, Jefferson Lopes, është bërë anëtar i ri i Gjilanit, ka bërë të ditur vetë klubi kuqebardh nga Anamorava sot, duke zyrtarizuar lojtarin.

“Gjilani sot ka arritur marrëveshje me lojtarin brazilian, Jefferson Lopes, ku ai do të bart fanellën e skuadrës kuq e bardhë për edicionin e ardhshëm,” shkruan njoftimi i klubit.

Lopes ka luajtur finalen Kupës së Shqipërisë me Kukësin në vitin 2015, ku është mposhtur nga Laçi 2-1. Braziliani 28 vjeç nuk është i njohur për gola të shënuara si mesfushor, por si futbollist punëtor dhe asistues.

Jefferson Lopes

ALISSON

Liverpool thyen rekordin botëror për transferin e portierit

18 July, 2018 @15:31

Ekipi anglez, Liverpool ka rënë dakord me ekipin italian, Roma, për një shumë prej 70 milionë eurove dëmshpërblim për blerjen…

SISTEMI DIGJITAL I GARAVE

FFK thërret administratorët e klubeve

Foto: FFK

18 July, 2018 @14:34

Me qëllim të implementimin të sistemit digjital të garave, FFK organizon trajnim për përdorimin e këtij sistemi. Trajnimi për administratorët…

VIDEO

Punimet vazhdojnë te Arena Kombëtare

18 July, 2018 @14:25

Fedarata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka publikuar videon e re ku shihet gjendja aktuale e punëve në Arenën Kombëtare. …

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 July, 2018 @11:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e Malmös, nuk ka përfunduar aventura e europës për kampionen…

KONTROLLOHET REFEREËT

Orari i kontrolleve për referë

BOROZANI/ D. S.

17 July, 2018 @16:39

Në kuadër të përgatitjeve për edicionin e ri të garave, Komisioni i Gjyqtarëve në bashkërendim me Qendrën Kombëtare të Mjekësisë…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

THIERRY HENRY

Lë TV-në, fokusohet për trajner

16 July, 2018 @22:19

Sulmuesi legjendar i Francës dhe i Arsenalit e Barcelonës, Thierry Henry, ka bërë të ditur sot se nuk do të…

CRISTIANO RONALDO

Në moshën time, futbollistët shkojnë në Kinë

Fotot: Juventus Official/fb

16 July, 2018 @22:08

Cristiano Ronaldo, që sot zyrtarisht u prezentua te Juventus, ka thënë se është falenderues për mundësinë e dhënë nga ekipi…

GONZALO HIGUAIN

Ramadani po e çon drejt Premier Ligës

16 July, 2018 @15:58

Juventus mund të përfitojë 60 milionë euro nga transferimi i Gonzalo Higuainit në drejtim të Chelseat. Fali Ramadani, menaxher,…

LEONARDO

Para marrëveshjes me Milanin

16 July, 2018 @15:49

Mediat italiane raportojnë sot se braziliani Leonardo është pranë rikthimit në Milan, si menaxher ekzekutiv. Sport Mediaset ka thënë…

PAS 2 XHIROVE PRANVERORE

Liria dhe KEK-u, të vetmet pa pikë në pranverë

Foto: FCPrishtina/fb

25 February, 2019 @21:57

Pas vetëm dy xhirove të zhvilluara në stinorin pranveror të Superligës, Liria dhe KEK-u janë skuadrat që ende nuk kanë…

BESIKTAS - FENERBAHÇE

6 gola në derbin me dy fytyra

Foto: NTVSpor

25 February, 2019 @21:18

Derbi i xhiros në Turqi ka kaluar si derbi i vërtetë. Besiktas që po kërkon titullin kampion dhe Fenerbahçe që…

TOP TEAM OF THE WEEKEND

Zeneli në 11-shen më të mirë evropiane

25 February, 2019 @15:40

Futbollisti më i mirë i Kosovës, Arbër Zeneli, është futur në 11-shen më të mirë evropiane këtë fundjavë nga Gazzetta…

KOSOVA NË GRUPIN G

Mundësia e fundit për kualifikueset, në verë

Foto: fiba.basketball

25 February, 2019 @15:05

Pas eliminimit nga faza e dytë para-kualifikuese për në Eurobasket 2021, reprezentacioni i Kosovës do të ketë edhe një mundësi…

LEICESTER CITY

Kush do ta zëvendësojë?

25 February, 2019 @11:39

Leicester City ditë më parë shkarkoi trajnerin francez të ekipit, Claude Puel. Ish kampioni i Premier Ligës, pësoi disfatë…

Të gjitha lajmet nga