Të gjitha lajmet

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës.

42 vjeçari Bosnic, pas sukseseve me skuadrën suedeze Sodertajle Kings, ku u shpall kampion 4 herë, mori ofertë nga përfaqësuesja e Bosnjës.

a

Bosnic transferimin e tij e bëri të ditur nga llogaria e tij personale në Twitter, duke thënë: “Bosnja e Hercegovina është gjaku im. Nder i madh, krenari dhë detyrë”.

Ndeshja e parë e Vedran Bosnicit do të jetë kundër Bullgarisë më 30 nëntor në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2019.

Vedran Bosnici, gjatë karrierës së tij ka luajtur në Kosovë te Bashkimi dhe Peja, derisa ka qenë edhe në krye të përfaqësueses së Suedisë si trajner.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga