Të gjitha lajmet

SHAWN JONES

Ishin shumë të uritur

Foto: fiba.basketball

Ishin shumë të uritur

26 February, 2018 @22:47

Alo-qendra e reprezentacionit të Kosovës, Shawn Jones, në deklaratën e tij pas humbjes së Kosovës nga Lituania ka qenë i shkurtë.

Ai ka theksuar se ekipi i Kosovës nuk ka mundur t’i përgjigjet lojës shumë të mirë të Lituanisë dhe humbja ka qenë e pashmangshme.

“Ata ishin shumë të uritur për fitore. Ne nuk kemi arritur t’i përgjigjemi lojës së tyre,” - ka thënë Jones.

Përndryshe, Jones ka qenë më efikasi në ndeshje ndaj Lituanisë. Ai ka qenë koshashënuesi më i mirë i ndeshjes, duke shënuar 23 pikë për Kosovën, në disfatën më të thellë të Kosovës në kuadër të këtyre kualifikimeve.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga