Të gjitha lajmet

NISEN PROCEDURAT

Istogu zhvishet nga OJQ, drejt SHA-së

Foto: KFIstogu/fb

Istogu zhvishet nga OJQ, drejt SHA-së

26 July, 2019 @16:15

Skuadra e Istogut para pak çastesh ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se përfoljet e shumta në qytezë janë tashmë reale. Ekipi bardhekaltër që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka nisur procedurat për “zhveshje” nga OJQ-ja dhe për shndërrimin e saj në Shoqëri Aksionare (SHA).

Përmes njoftimit, KF Istogu ka bërë të ditur se brenda 10 ditëve pritet që kjo të bëhet zyrtare edhe nga Komuna e kësaj qyteze, ndërsa dy kompani të mëdha kanë bërë gati dokumentacionin për blerje aksionesh.

Shpejt, pritet të zyrtarizohet edhe çmimi i aksioneve te ekipi i troftave, ndërsa Komuna do të ketë përqindjen e vetë gjithashtu, ka përfunduar njoftimi i klubit. Përndryshe, ditë më parë Istogu zyrtarizoi si trajner të ekipit pejanin Valdet Shoshi.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga