Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Iu përfundon karriera në reprezentacionin malazez

Foto: vijesti

Iu përfundon karriera në reprezentacionin malazez

7 June, 2019 @19:24

Selektori Ljubisa Tumbakovic dhe ndihmësit të tij Sasa Jankovic i është përfunduar mandati në krye të shtabit teknik të Malit të Zi, bën të ditur e përditshmja beogradase Blic, para pak çastesh.

Njëjtë, edhe futbollistëve Filip Stojkovic dhe Mirko Ivanic iu është dhënë fund sa i përket ftesave për të përfaqësuar Malin e Zi nga Federata e këtij vendi.

TABELA DREJT EURO2020 dhe ORARI I NDESHJEVE

Ky njoftim i beogradases në fjalë vjen menjëherë pasi që selektori serb dhe lojtarët me etni serbe vendosën që të mos paraqiteshin në përballje ndaj Kosovës sonte në kuadër të kualifikimeve për EURO2020.

Malin e Zi në përballje ndaj Kosovës pritet ta drejtojnë ndihmësi i dytë dhe i tretë i selektorit, që pritet të largohet edhe zyrtarisht, Tumbakovic.

Natyrisht, kjo ende nuk është zyrtare, por vetëm një paralajmërim se çka i pret futbollistët pas bojkotit të ftesës së vendit të tyre për të qenë në fushë dhe bazohet në rregulloret e Federatës.

MEDIA TALK

Çka i thanë selektorit dhe lojtarëve me etni serbe?!

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:15

Vijesti ditë më parë kishte kuptuar se lojtarët me etni serbe në Malin e Zi dhe selektori Ljubisa Tumbakovic, kishin…

E FUNDIT

Dramë te Mali i Zi, serbët s’do të dalin në fushë, e as selektori

Foto: vijesti

7 June, 2019 @17:57

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, bashkë me lojtarët serb të reprezentacionit të këtij vendi nuk do të dalin…

NGA KONFERENCA

Vedat Muriqi: Do të korrim fitore

Foto: FFK

7 June, 2019 @15:19

Sulmuesi kryesor i Kosovës, Vedat Muriqi, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Malit të Zi ka qenë i artë.…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Opsioni i dytë, zgjedhje e Challandesit

Foto: FFK

7 June, 2019 @15:09

Kosova ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme para ndeshjes së dytë kualifikuese drejt EURO2020. Pas arritjes në…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Projekti i Rejas: muskuj dhe tru në 11-shen e parë

Foto: FSHF

6 June, 2019 @23:39

Shqipëria pas stërvitjeve në Durrës dhe në Frankfurt sot ka arritur në Rejkjavik të Islandës, ku të shtunën do të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020