Të gjitha lajmet

ANEL RASHKAJ

Jemi optimistë sepse jemi më të mirë

Foto: FFK

Jemi optimistë sepse jemi më të mirë

8 June, 2019 @20:11

Mesfushori i Kosovës, që është rikthyer në reprezentacion pas shumë kohësh, Anel Rashkaj, ka thënë se është optimist para ndeshjes ndaj Bullgarisë në Sofje.

Ai ka folur edhe për ndeshjen ndaj Malit të Zi që përfundoi 1-1, por ka respekt edhe për kundërshtarin e radhës.

“Sot kemi punuar të ndarë në dy grupe për shkak të ndeshjes që kishim dje. Ishte mëkat që nuk fituam dje në Podgoricë sepse e kishim lojën në dorë dhe krijuam shumë raste, andaj edhe jemi paksa të dëshpëruar. Megjithatë, tani duhet të përqendrohemi te ndeshja me bullgarët. Çdo ndeshje në kualifikime është e vështirë. E dimë se Bullgaria është ekip i mirë, por duke marrë parasysh ndeshjen e parë në Prishtinë duhet të jemi optimistë sepse ishim dukshëm ekip më i mirë,” ka thënë mesfushori Rashkaj.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

ATDHE NUHIU

Ka shumë faktorë që ndikojnë në rezultat

8 June, 2019 @20:03

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, në deklaratën e tij dhënë për faqen zyrtare të FFK-së pas stërvitjes së zhvilluar në…

KOSOVA @ BULGARIA

Stërvitja e parë, e ndarë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:56

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur seancën e parë stërvitore në Sofje para ndeshjes kundër Bullgarisë, e cila zhvillohet më…

KOMUNIKATA

FFK përgënjeshtron mediat, stërvitja nuk është ndërprerë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:49

“Federata e Futbollit e Kosovës demanton raportimet e mediave se stërvitja e sotme në Sofje është ndërprerë për kinse provokimet…

ÇEKIA - BULLGARIA

Njeriu-gol i Çekisë dhe debutuesi i Bullgarisë

8 June, 2019 @18:54

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara Çekia ka shënuar fitoren e parë në Grupin A kualifikues për EURO 2020. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020