Të gjitha lajmet

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

BOROZANI/ D. S.

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

26 May, 2018 @17:52

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, që është bërë nënkampion i Kosovës në stinorin e parë të tij në Superligë të Kosovës, nesër do të paraqitet në finale të Kupës me ekipin bardhekaltër dhe pret që të fitojë trofeun e parë prej se arriti në Prishtinë.

Prishtina luan ndaj Vëllaznimit nesër në përballjen që zhvillohet në “Adem Jashari” ndërsa loja nis në ora 16:00. Bardhekaltërit kanë siguruar daljen në Europa Ligë, prandaj nuk kanë ndonjë presion tjetër për këtë përballje.

RRUGËTIMI NË KUPË

“Të them të drejtën neve na intereson fitimi i Kupës, sepse fundi i fundit është një trofe për t’u fituar. Nuk do të thotë që luajmë me një skuadër që para pak ditësh ra nga Superliga, sepse edhe ajo skuadër do të vijë të luaj dhe ka qëllimet e veta dhe mua këso situata më kanë qëlluar edhe më përpara dhe ka ardhur puna që skuadra që nuk ishte favorite e ka fituar Kupën. Kupa është një kompeticion që luhet 50-50. Unë ua bëra të qartë lojtarëve që nuk varet e ardhmja e tyre nga ndeshja e Kupës, sepse fundja e fundit secili nga ta e ka treguar se çfarë ka qenë deri tani,” ka thënë Josa për faqen zyrtare të Prishtinës.

Vëllaznimi në anën tjetër, ditë më parë ka humbur ndeshjen e barazhit dhe ka rënë nga Superliga. Ekipi kuqezi nga Gjakova stinorin tjetër do të garojë në Ligë të Parë, mirëpo kjo nuk e bën aspak më të dobët interesin e tyre për të fituar trofeun e Kupës, që ka shpërblim disa mijëra euro për fituesin.

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 May, 2018 @16:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së futsallit, Feniksi ka shënuar fitore 4-2 ndaj Liburnit nga…

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dhe Cana, bashkëpunimi vazhdon

26 May, 2018 @15:56

Pas rënies nga elita e futbollit kosovar dhe një ditë para finales së Kupës së Kosovës ndaj Prishtinës, klubi…

FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 May, 2018 @15:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e madhe e vitit për klube. Real Madrid, që…

BESA

Ismet Munishi me skuadër të re

26 May, 2018 @15:21

Pak pas përfundimit të sezonit 2017/2018, sezon të cilin Besa e mbylli në vendin e parafundit në tabelë, që e…

FINALJA E KUPËS

Prishtina me 3 mungesa në finalen e Kupës

BOROZANI / D.SH

25 May, 2018 @11:01

Një javë pas ndeshjes me Dritën, Prishtina do ta tentojë ta mbyllë sezonin me trofe në finalen e Kupës. …

MIQËSORE

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

Foto: FFK

24 May, 2018 @22:13

Në takimin miqësor mes Kosovës U19 dhe Shqipërisë U19, fituese doli kjo e dyta, me ndeshjen që përfundoi me rezultat…

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 May, 2018 @19:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli Ferizaji, i cili u tregua më i suksesshëm pas goditjes…

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

24 May, 2018 @16:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner i ri i Napolit, mediat italiane…

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 May, 2018 @15:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë, Stadiumi Olimpik Ataturk i Stambollit, është përzgjedhur të jetë stadiumi ku…

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 May, 2018 @12:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore në dy miqësore aventurën e tij me reprezentacionin e…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga