Të gjitha lajmet

TE JUNIORËT

Juniorët e Lirisë, kampionë vjeshtor

Ekipi i Lirisë, juniorët/ Foto: A. Sajhadi/ KF Liria Official Facebook

Juniorët e Lirisë, kampionë vjeshtor

7 December, 2015 @19:32

Juniorët e Lirisë së Prizrenit janë edhe zyrtarisht kampionë vjeshtor të Superligës së juniorëve në futbollin kosovar. 

Ekipi prizrenas i drejtuar nga ish trajneri i Lirisë Agron Beseni dhe ndihmësi Enis Gashi kanë arritur që të mbledhin 33 pikë nga 15 xhirot e para të zhvilluara në stinorin vjeshtor, sa ka edhe Ramiz Sadiku i Prishtinës, por me golaverazh dukshëm më të dobët sesa prizrenasit. 

Tabela e Superligës së Juniorëve, pjesa vjeshtore
Tabela e Superligës së Juniorëve, pjesa vjeshtore


LLAPI NIS ME PËRFORCIME

Llapi përforcohet

7 December, 2015 @19:14

Llapi, që përfundoi stinorin vjeshtor si nënkampion i Superligës me vetëm një pikë më pak se lideri Ferronikeli, ka prezentuar…

EDHE VUSHTRRIA PA TRAJNER

Vushtrria mbetet pa Shotanin

Bekim Shotani/ BOROZANI/ D.S.

7 December, 2015 @19:10

Një njoftim i shkurtër i ekipit të Vushtrrisë në rrjet social ka mjaftuar që brenda ditës sot të bëhen dy…

GANI SEJDIU DORËHIQET BEFASISHT

Trajneri kampion, jep dorëheqje

Gani Sejdiu/ BOROZANI/ D.S.

7 December, 2015 @19:01

Gani Sejdiu, trajneri mitrovicas që e bëri Ferronikelin kampion për herë të parë në histori të klubit ka dhënë dorëheqje…

NË SELMAN STËRMASI, PA GOLA

Derbi i qetë, në kryeqytet

7 December, 2015 @16:00

Dueli derbi i Tiranës dhe Partizanit ka përfunduar pa gola 0-0 sot në përballjen e zhvilluar në Selman Stërmasi të…

CSKA - DARUSSAFAKA

CSKA Moska shpëton nga befasia

FOTO: euroleague.net

18 October, 2018 @22:16

CSKA Moska e mposhti Darussafakën me rezultat 79-75. Skuadra turke e mbylli pjesën e parë me rezultat 38-31, por CSKA-ja…

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

FOTO: kosovahandball.info

18 October, 2018 @21:08

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës në hendboll do të zhvilloj dy ndeshje miqësore me Luksemburgun, në kuadër të përgatitjeve për…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (II)

FOTO: euroleague.net

18 October, 2018 @20:14

Basketbollisti i Real Madrid, Anthony Randolph është shpallur lojtari më i mire i xhiros së dytë në Euroligë nga eurobasket.com. …

TERMINET E XHIROS V

Derbi në Karagaç

FOTO/ Arkiv

18 October, 2018 @19:22

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar terminet e ndeshjeve për xhiron V të Ligës së Femrave. TERMINET…

TERMINET

Caktohet orari i xhiros II në Ligën e Parë

18 October, 2018 @18:53

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së dytë në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll. NDESHJET…

Të gjitha lajmet nga