Të gjitha lajmet

VLLAZNIA - TREPÇA

Jurgen Gjini shpëton Vllazninë

Jurgen Gjini shpëton Vllazninë

18 May, 2019 @18:23

Vllaznia e Pozharanit ka shpëtuar edhe një stinor në Ligë të Parë.

Ekipi që stinorin e kaluar luante në Superligë, rrezikoi që të binte në Ligë të Dytë këtë stinor, por me dy golat e Jurgen Gjinit sot në përballje ndaj Trepçës 2-0, ka arritur që të shpëtojë stinorin, duke përfunduar me një pikë mbi ekipet që mbetën për barazh.

TABELA AKTUALE

Gjini shënoi një gol në pjesë të parë dhe një në të dytën për fitoren e jashtëzakonshme të ekipit, që i mbajti në ligë.

Kështu, Vllaznia e Pozharanit do të jetë edhe stinorin tjetër pjesë e Ligës së Parë, derisa në barazh për shpëtim do të luajnë Bashkimi i Koretinit dhe Ramiz Sadiku.

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini direkt në Superligë

18 May, 2019 @18:09

Duke shfyrtëzuar gabimin e Besës në Hogosht, që barazoi ndaj Kikës 1-1 sot, Dukagjini me fitore në Klinë ndaj Drenasit…

NGA KOMISIONI

Fushë Kosova humb ndeshjen me rezultat zyrtar dhe i hiqen pikët

18 May, 2019 @12:24

Vetëm një ditë para xhiros së fundit të Ligës së Parë dhe momentit kur Fushë Kosova shpresonte në mbijetesë direkte…

ISTOGU - VËLLAZNIMI

Me 5 mungesa i prishin punë Vëllaznimit

15 May, 2019 @22:43

Skuadra e Istogut ka shënuar fitore 2-1 ndaj Vëllaznimit në Demush Mavraj për t’i ikur përfundimisht rrezikut për barazh në…

REAGIMI I DUKAGJINIT

Dukagjini kërkon falje, por s’merr masa

13 May, 2019 @23:51

Gabimi trashanik i ekipit të Dukagjinit që çoi në humbjen e tre pikëve dhe mund t’i kushtojë me mosplasim në…

VENDIMI I KG

Ankohet Vëllaznimi, Vushtrria kampione e Ligës së Parë

Foto: KFDukagjini/fb

13 May, 2019 @17:04

Vushtrria është bërë kampione e Ligës së Parë dhe ka siguruar Superligën. Në fakt, vushtrriasit siguruan dje Superligën me humbje…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë