Të gjitha lajmet

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

29 April, 2018 @20:50

Borea
Kalaja
Borea 84 : 93 Kalaja
Shpend GASHI 31 pikë Edmond KRYEZIU 31 pikë

Palestra "Karagaç", Pejë

Kalaja shumë afër Superligës!

Skuadra prizrenase ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Play Out-it sonte në Pejë, për t’iu afruar shumë Superligës së Kosovës, me ndeshjen kthyese që luhet në Prizren pas pak ditëve.

Dueli i sontëm u mbyll me rezultat 84-93 në të mirë të prizrenasve, që do të thotë se Boreas për mbetje në Superligë i duhet fitore me mbi 9 pikë në takimin që luhet në Prizren, derisa skuadrës së Kalasë për ta siguruar ngjitjen i mjafton edhe humbja deri në pikë 9 epërsi.PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 April, 2018 @20:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit shënon 54-40 në të mirë të skuadrës vendase. Raporti i…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @9:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj skuadrës së Rahovecit…

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 April, 2018 @21:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione. Në ndeshjen e dytë të…

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @20:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes Prishtinës dhe Yllit, me kryeqytetasit që edhe pse…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 April, 2018 @19:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kryeqytet, Prishtina ndodhet në epërsi ndaj Yllit. Rezultati momental shënon…

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @18:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e ka caktuar terminin për ndeshjen e parë të Play Out-it…

LIPJANI - PRIZRENI

Prizreni hap stinorin pranveror me fitore

TOPSPORTI/ A.P

19 January, 2019 @18:44

Skuadra e Prizrenit e hapi stinorin pranveror me fitore, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 74-101, në ndeshjen e…

LIPJANI - PRIZRENI

Ç3: Prizreni 10 minuta larg fitores

19 January, 2019 @18:22

Pas 30 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Lipjani - Prizreni shënon 57-71 në favor të skuadrës së trajnerit Arbnor Rifati. …

PJESA E PARË: LIPJANI - PRIZRENI

Përfundon pjesa e parë në Lipjan

19 January, 2019 @17:38

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Lipjani - Prizreni, në kuadër të xhiros së XV të Superligës së Kosovës…

LIPJANI - PRIZRENI

Ç1: Prizreni në epërsi

19 January, 2019 @17:29

Skuadra e Prizrenit e mbylli çerekun e parë me rezultat 17-21. Më i dalluari deri më tani te Prizreni është…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Lipjani - Prizreni

19 January, 2019 @16:49

Janë caktuar pesëshet e para të Lipjanit dhe të Prizrenit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror të Superligës së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga