Të gjitha lajmet

SULMUES NGA KAMERUNI

Kamerunasi Lazare në test te Ballkani

Foto: KF Ballkani/fb

Kamerunasi Lazare në test te Ballkani

29 May, 2019 @13:39

Skuadra e Ballkanit që kaloi një stinor tepër të mirë në Superligë dhe me trajnerin Gani Sejdiu siguroi mbijetesën në elitë të futbollit të Kosovës, para pak çastesh ka bërë të ditur se ka angazhuar një futbollist nga Kameruni.

Sulmuesi kamerunas Effa Lazare Tristan Dylan do të jetë në prova te ekipi nga Suhareka. Ai ka qenë pjesë e ekipit të të rinjëve të reprezentacionit të Kamerunit dhe tash do të shikojë mundësinë për të qëndruar në ekipin portokallezi.

Dylan Effa vjen nga qyteti i Yaoundes dhe është futbollist i shpejtë, ndërsa këtë verë do të ketë mundësinë të bind stafin e skuadrës se a do të qëndrojë në Ballkan për stinorin 2019/20.

VENDOSJA E PUBLIKUT

FFK përcakton edhe vendin e tifozëve për ndeshjet e barazhit

Foto: FFK

29 May, 2019 @13:02

Pas shortit të tërhequr sot për terminet e ndeshjeve të barazhit të Superligës, Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar…

DUELI I BARAZHIT

Trepça’89-Vëllaznimi, lufta për Superligë 2019/20

Pamje nga ndeshja kur të dyja ekipet ishin pjesë e Superligës/

29 May, 2019 @11:58

Stinori aspak i mirë i Trepçës’89 në Superligë mund t’i kushtojë me rënie, edhe pse llogariten favorit në duelin vendimtar…

DUELI I BARAZHIT

Gjilani-Besa, lufta për Superligë 2019/20

Kur Besa ishte pjesë e Superligës/ Foto nga arkivi

29 May, 2019 @11:46

Besa duket të jetë e gatshme, njëjtë edhe Gjilani. Dueli i dy ekipeve që luftojnë për të qenë pjesë…

PARA SHORTIT

Prishtina bartëse, rivalët potencial dihen

28 May, 2019 @14:31

Dy pjesëmarrjet e më përparme rresht dhe një kalim të një raundi (paraeliminator), Prishtinës ia ka siguruar koeficientin 1.250 -…

KOMPLETOHEN KAMPIONËT

Feronikeli mëson rivalët potencial

27 May, 2019 @13:17

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga