Të gjitha lajmet

FERRONIKELI

Kampion!

BOROZANI/D.S.

Kampion!

7 June, 2015 @18:09

ferronikeli 2 : 2 prishtina
Behar Maliqi 22', Lapidar Lladrovci 54' Labinot Osmani 77', 90'
Kampion!

Ferronikeli ka fituar pikën e nevojshme sot ndaj Prishtinës për tu shpallë kampion. 

Ferronikeli ka arritur të shkruajë historinë e klubit këtë stinor. Për herë të parë kampion, pas një stinori të mrekullueshë. 

Morri avancimin e shpejtë përmes Behar Maliqit, ndërsa në pjesë të dytë Lapidar Lladrovci rehatoi ekipin. 

Rehatia për pak sa i kushtoi ekipit të Gani Sejdiut, derisa Labinot Osmani shënoi dy herë për të barazuar rezultatin në fund të ndeshjes. 

E një minutë më vonë, përfundoi gjithçka dhe shpërtheu festa në stadium. 

REZULTATET DHE TABELA PËRFUNDIMTARE

TRIPLETA

Barcelona ripushton 3uropën

6 June, 2015 @21:27

Barcelona është kampione e re e Europës në futboll.  Skuadra katalonase ka kurorëzuar stinorin në mënyrën më të mirë të…

BERLIN 2015

Juventus-Barcelona, para ndeshjes

6 June, 2015 @18:55

Shijoni ndeshjen, kthehemi pas finales. Ish futbollisti i Barcelonës, Edmilson, fotografohet me drejtuesit e Penya Kosovar del Barcelona.  Edmilson,…</p>
				    	<div class= Lexo më shumë  →

ME HUMBJE

Llapi e Liria, pësojnë para Superligës

BOROZANI/D.S.

6 June, 2015 @18:35

Llapi, që përfundoi stinorin si kampion i Ligës së Parë dhe Liria, që përfundoi si nënkampion, janë mposhtur nga kundërshtarët…

BARAZHI

Gjilani e Flamurtari presin barazhin

BOROZANI/Arkiv

6 June, 2015 @18:30

Gjilani dhe Flamurtari, që më parë kishin siguruar vendin e tretë dhe të katërt, përkatësisht në Ligë të Parë, sot…

FERIZAJ - PRISHTINA

Në Ferizaj për ndjekjen e kreut

FOTO/ Prishtina fc

8 April, 2019 @13:34

Skuadra e Prishtinës do të përballet sot në ora 15:00 me Ferizajin. Djelmoshat e trajnerit Mirel Josa, nuk dëshirojnë të…

LIRIA - FERONIKELI

Kërkojnë pikët e plota në mot me shi

8 April, 2019 @13:27

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, sot në ora 15:00, do të përballet me Lirinë në stadiumin…

DUELET E RADHËS

Terminet e ndeshjeve të xhiros XXVII

8 April, 2019 @12:48

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XXVII të Superligës në basketboll. Dy ndeshje do të zhvillohen të mërkurën,…

PLAY OFF: LLAPI - MEGASPORT

Megasport shpëton nga befasia

8 April, 2019 @0:08

Skuadra e cila e mbylli stinorin e rregullt pa humbje, Megasporti, ishte shumë afër eliminimit nga skuadra e Llapit. Llapi…

GJILANI - DRITA

Gjithçka baraz në superderbi

Pamje nga arkivi/ G. Haziri

7 April, 2019 @21:58

Një fitore e Gjilanit në fillim të sezonit, pastaj një e Dritës në vazhdim, e ndeshja e tretë u krye…

Të gjitha lajmet nga