Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Kampionati është i gjatë

Mirel Josa, trajner i Prishtinës/ Foto: FCPrishtina Official

Kampionati është i gjatë

18 February, 2018 @18:57

Përkundër se bëri skuadrën lidere me fitore ndaj rivalit direkt dhe duke e rrëzuar kampionin vjeshtor në vend të dytë, duke marë lidershipin, trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, është treguar i thjeshtë dhe ka dhënë deklaratë modeste pas ndeshjes.

“Unë nuk e konsideroj fitore të madhe, por një ndeshje të radhës. Normalisht ishte kundërshtar yni direkt, por kemi edhe kundërshtar tjerë direkt. Kampionati është i gjatë dhe nuk do të shkojnë të gjitha gjërat ashtu siç duam ne, sepse luajnë edhe skuadrat tjera futboll. Edhe sikur të kishim ndonjë rezultat tjetër sot, përsëri do të ishim në presion për të fituar çdo ndeshje tjetër. Pra, mendojmë për ndeshjen e radhës që të bëjmë sa më mirë në atë ndeshje, për përgatitje të skuadrës, sepse tani fillon orari i ngjeshur,” kanë qenë fjalët e Josës pas ndeshjes, shkruan faqja zyrtare e Prishtinës sot.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Prishtina me fitore 2-0 ndaj Llapit, ka marë kryesimin e Superligës, që në xhiron e parë të stinorit pranveror. Ndërsa lufta për titull është ngushtuar edhe më shumë, pasi që tre skuadrat e para të renditura në klasifikim, kanë dy pikë dallim mes vete.DRENICA - BESA

Drenica e Besa ndajnë pikët

Foto: KF Drenica (shkurt 2018)

18 February, 2018 @14:41

Pa fitues u mbyll dueli i luajtur sot mes Drenicës e Besës në “Bajram Aliu” të Skenderajt. Mysafirët kaluan në…

LIRIA - VLLAZNIA

Magani vendimtar, Liria 4 pikë larg kreut

BOROZANI / A.P

18 February, 2018 @14:34

Me fitore ka nisur stinori pranveror për Lirinë. Skuadra prizrenase sot triumfoi me rezultat 2-1 ndaj Vllaznisë së Pozheranit, ndërsa…

PRISHTINA - LLAPI

2 gola për 3 pikë, Prishtina merr kreun

Foto: FCPrishtina Official

18 February, 2018 @14:31

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja kryesore e ditës së sotme në Superligë. Kryeqytetasit u treguan më të mirë…

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Kapiteni Idrizi për fitoren e mitrovicasve

18 February, 2018 @14:26

Në takimin e parë të stinorit pranveror, kampioni në fuqi i Kosovës ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në shtëpi. Pjesa…

DRITA - FERONIKELI

Gërbeshi ndëshkon ish-skuadrën, Drita fiton

BOROZANI / Arkiv

18 February, 2018 @13:52

Goli i Fidan Gërbeshit nga pika e bardhë ishte i vetmi gol i shënuar në duelin e sotëm mes Dritës…

DRITA - FERONIKELI

Drita vs. Feronikeli, formacionet e skuadrave

18 February, 2018 @12:43

Këto janë formacionet startuese të Dritës e Feronikelit për përballjen e tyre sot: Drita: Rexhepi, Musaj, Limani, Gërbeshi, B.Shabani, Neziraj,…

DRENICA - BESA

Drenica vs. Besa, 11-shet startuese

18 February, 2018 @12:29

Këto janë formacionet startuese të Drenicës dhe Besës për takimin e sotëm: Drenica: Neziri, Sykaj, Bejta, Musa, Gashi, Thaqi, Pasoma,…

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, formacionet startuese

18 February, 2018 @12:24

Me fillim nga ora 12:30, në “Riza Lushta” të Mitrovicës Trepça ‘89 e pret Vëllaznimin. BOROZANI LIVESCORE Formacionet startuese: …

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet zyrtare

18 February, 2018 @12:19

Një nga ndeshjet kryesore të ditës së sotme në Superligë zhvillohet në Pejë, ku Prishtina e pret Llapin. BOROZANI…

LIRIA - VLLAZNIA

Publikohen formacionet e Lirisë dhe Vllaznisë

BOROZANI / A.P

18 February, 2018 @12:14

Pak minuta para ndeshjes, Liria dhe Vllaznia e Pozheranit i kanë publikuar formacionet e tyre startuese. Liria: Bakaj, Kocevm Avdyli,…

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18 December, 2018 @13:38

Basketbollistët e Bashkimit të Prizrenit kanë marrë rrugë për Gjevgjeli, ku në kuadër të Ligës Ballkanike do të ndeshen me…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

KASTRIOTI - TEUTA

Teuta e Shkëmbit, kërcen në pozitën e dytë

17 December, 2018 @22:39

Nuk ka të ndalur Teuta që po drejtohet nga Bledi Shkëmbi këtë stinor. Njeriu që stinorin e kaluar debutoi në…

FENERBAHÇE - ERZURUM

As trajneri i ri s’ua sjell fitoren

Fotot: fanatik/fb

17 December, 2018 @22:27

Rezultatet jo të mira për Fenerbahçen kanë vazhduar edhe sonte, kur debutoi trajneri i ri i skuadrës, Ersun Yanal. …

Të gjitha lajmet nga