Të gjitha lajmet

TREPÇA 89

Kampionët arrijnë në Ishujt Faroe

kf trepca 89/ Facebook

Kampionët arrijnë në Ishujt Faroe

26 June, 2017 @11:25

Skuadra kampione e Kosovës, Trepça 89, arriti në Ishujt Faroe për ndeshjen kualifikuese të raundit të parë në Champions League. Trepça 89, nesër në ora 20:00, do të përballet me skuadrën Vikingur. Ndërsa ndeshja e kthimit do të luhet me datën 4 korrik.

FERIZAJ

Maliq Beluli largohet nga Ferizaji

24 June, 2017 @23:57

Futbollisti i deritashëm i Ferizajit, Maliq Beluli, me marrëveshje të dyanshme është larguar nga skuadra e tij. Beluli, në një…

MEDIA

Ibraimi para marrëveshjes me Shkëndijën

24 June, 2017 @22:16

Njëri prej futbollistëve më të rëndësishëm të Maqedonisë, Agim Ibraimi, është pranë nënshkrimit të kontratës me skuadrën tetovare, Shkëndija. Sipas…

MIQËSORE

Partizani mposht Prishtinën në miqësore

Foto: FK Partizani Albania

24 June, 2017 @19:08

Pak para ndeshjeve përkatëse në garat evropiane, Partizani e Prishtina sot zhvilluan një ndeshje të karakterit miqësor në Laç. Ndeshja…

FERIZAJ

Ferizaji me trajner të ri

Foto; KF Ferizaj

24 June, 2017 @19:01

Me anë të një njoftimi në faqen e Facebookut, klubi i Ferizaji ka njoftuar që sezonin e ri në Ligën…

KUPA E KONFEDERATAVE - GRUPI A

Portugalia e Meksika në gjysmëfinale

Foto: FIFA

24 June, 2017 @18:47

Me ndeshjet e luajtura sot ka përfunduar gjithçka sa i përket Grupit A në Kupën e Konfederatave. Pas fitoreve përkatëse…

KOMBËTARJA

Ceremoni përshëndetëse për De Biasin

Foto: Borozani

24 June, 2017 @16:37

Sonte me fillim nga ora 19:00, Federata e Futbollit Shqiptar do ta mbajë një ceremoni për nder të Gianni De…

BALLKANI - FLAMURTARI

Manevski për fitoren e Ballkanit!

20 October, 2018 @16:44

Vjen fitorja e Ballkanit! Pas më tepër se një muaji, skuadra e Ballkanit ka arritur të shënojë fitore në Superligë! …

FERIZAJ - DRITA

E treta me radhë për kampionin

20 October, 2018 @16:30

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Drita ka arritur ta mposhtë Ferizajin vendas, për ta arritur kështu fitoren e…

PRISHTINA - KEK

Tre gola, për të tretën rresht

Foto: KFPrishtina

20 October, 2018 @16:10

Me fitore e ka mbyllur duelin e sotëm ndaj KEK-ut skuadra e Prishtinës. Nënkampioni i Kosovës ka shënuar fitore…

DRENICA - LIRIA

Uka për fitore dhe fundosjen e Lirisë

20 October, 2018 @16:00

Goli i vetëm në përballjen e zhvilluar në Bajram Aliu të Skenderajt ka ardhur nga Kreshnik Uka. Uka me golin…

FERIZAJ - DRITA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

20 October, 2018 @14:53

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Kaqar, Kaqiku, Mazrekaj, Jashari, Hasani, Marku, Hamiti, Haxhaj, Bërbatovci,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga