Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

20 October, 2017 @11:10

Drita
Feronikeli
Drita : Feronikeli

Stadiumi: "Selman Osmani" / 14:00
Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan. Kampioni në fuqi, Trepça '89, udhëton te Drita, në një duel që vë përballë dy skuadra me pikë të barabarta. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Me një fitore eventuale, secila prej dy skuadrave i afrohet kreut, mirëpo kjo varet edhe nga rezultati i Llapit në ndeshjen në Prizren.

NDESHJET E ORËS 21:05

Milan mbetet lider, përkundër barazimit me grekët

19 October, 2017 @23:28

Edhepse nuk pati fitues në ndeshjen shterpe, të përfunduar pa gola në San Siro, ndërmjet Milanit dhe AEK-ut, rossonerët kanë…

SKENDERBEU-PARTIZANI

Barazim, Shehi shpëton Skënderbeun në fund

19 October, 2017 @23:11

Skënderbeu ka marrë edhe pikën e dytë në tre ndeshjet e para të zhvilluara në Grupin B të Europa Ligës,…

NDESHJET E ORËS 19:00

Giroud me gërshërë sjell fitoren e Arsenalit

19 October, 2017 @22:00

Arsenal ka ruajtur epitetin e ekipit perfekt në Grupin H të Europa Ligës sonte, duke e mposhtur Crvena Zvezdën në…

DEBUTON NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia zyrtarizon Ernest Gjokën

19 October, 2017 @15:41

Skuadra e Vllaznisë ka zyrtarizuar para pak çastesh Ernest Gjokën si trajner të ekipit të saj. Ekipi shkodran largoi nga…

XHEVAHIR SUKAJ

Saktësohet mungesa e Sukajt

19 October, 2017 @14:30

Pas lëndimit të Edgar Çanit, edhe sulmuesi tjetër i Partizanit, Xhevahir Sukaj është lënduar në duelin e fundit kampional. Ndërsa…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga