Të gjitha lajmet

TURQIA - FRANCA

Kampionia e Botës bie në Turqi

Kampionia e Botës bie në Turqi

8 June, 2019 @22:41

Franca që kishte hyrë në Grupin H si favorite absolute, tashmë ka pësuar humbjen e parë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT DREJT EURO2020

Turqia, që kishte mposhtur Shqipërinë në mars 2-0 në Shkodër, sot mposhti edhe kampionen e Botës, Francën, 2-0 (Kaan Ayhan 30’, Cengiz Under 40’) në Konya, duke mos i dhënë shumë raste për të shënuar yjeve të botës së futbollit në reprezentacionin francez.

Turkey

Golat e Turqisë erdhën në pjesë të parë të ndeshjes, ndërsa në pjesë të dytë të ndeshjes të orientuar në kundërsulme dhe me mbrojtje solide, turqit nuk i dhanë shumë mundësi francezëve.

Fakti tjetër. Turqia është e vetmja në këtë grup që ende s’ka pranuar gol!

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT DREJT EURO2020

Turqia tash është lidere e Grupit H me 3 fitore nga 3 ndeshje, e ndjekur nga Franca e Islanda me nga 6. Përndryshe, kjo është fitorja e parë në histori të Turqisë ndaj Francës në ndeshje zyrtare.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

ANEL RASHKAJ

Jemi optimistë sepse jemi më të mirë

Foto: FFK

8 June, 2019 @20:11

Mesfushori i Kosovës, që është rikthyer në reprezentacion pas shumë kohësh, Anel Rashkaj, ka thënë se është optimist para ndeshjes…

ATDHE NUHIU

Ka shumë faktorë që ndikojnë në rezultat

8 June, 2019 @20:03

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, në deklaratën e tij dhënë për faqen zyrtare të FFK-së pas stërvitjes së zhvilluar në…

KOSOVA @ BULGARIA

Stërvitja e parë, e ndarë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:56

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur seancën e parë stërvitore në Sofje para ndeshjes kundër Bullgarisë, e cila zhvillohet më…

KOMUNIKATA

FFK përgënjeshtron mediat, stërvitja nuk është ndërprerë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:49

“Federata e Futbollit e Kosovës demanton raportimet e mediave se stërvitja e sotme në Sofje është ndërprerë për kinse provokimet…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020