Të gjitha lajmet

KOSOVA

Kanë filluar stërvitjet për përfaqësuesen e Kosovës

Foto: fiba.com

Kanë filluar stërvitjet për përfaqësuesen e Kosovës

11 June, 2018 @19:38

Nën urdhërat e trajnerit amerikan, Brad Greenberg, përfaqësuesja e Kosovës është duke e zhvilluar stërvitjen e parë për dy ndeshjet që do t’i zhvillojnë më 28 qershor dhe 1 korrik.

TË FTUARIT E GREENBERGUT

Kosova me 28 qershor do të përballet me Hungarinë derisa me 1 korrik ndeshjen e fundit të grupit me Poloninë. Aktualisht përfaqëuesja gjenden në pozitën e fundit në Grupin C në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Kina 2019.

TABELAT DHE ORARI I NDESHJEVEGOLDEN STATE WARRIORS

Kampioni në kërkim të super yllit

Foto: nba.com

11 June, 2018 @19:26

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, po kërkon ta shtojë në skuadër super yllin e New Orleans Pelicansit, Anthony…

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 June, 2018 @15:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat…

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

9 June, 2018 @9:18

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i Cleveland Cavaliers ka bërë serinë 4-0 dhe ka fituar…

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 June, 2018 @16:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë për dy përballjet e fundit të Kosovës në kuadër të kualifikimeve…

INTERNATIONAL SATELLITE

Turne streetballi më 23 qershor

11 June, 2018 @14:47

Me datën 23-24 qershor, do të mbahet turneu i streetballit 3x3 në sheshin Skënderbeu në Prishtinë. Turneu International Satellite, do…

GOLDEN STATE WARRIORS

Kthehet Iguodala

Foto: nba.com

7 June, 2018 @0:18

Në ora 3 të mëngjesit të sotëm zhvillohet ndeshja e tretë e serisë finale të PlayOffit në NBA, ndërsa lajmi…

EKSKLUZIVE

Edon Maxhuni mes Kosovës e Finlandës

4 June, 2018 @15:22

Përkundër faktit që emri i tij figuron në listën e Kosovës U20, Edon Maxhuni nuk do të jetë pjesë…

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 June, 2018 @8:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19. Me një performancë të jashtëzakonshme, që solli rekordin personal të karrierës…

COACH

Jasikevicius në shënjestër të Torontos

Foto: euroleague.net

6 June, 2018 @11:26

Pas shkarkimit të trajnerit Dwane Casey, Toronto Raptors është në kërkim të një trajneri për ta mbushur këtë post. Njëri…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019