Të gjitha lajmet

NË SPANJË

Kenan Spahi në Betis

Kenan Spahi në Betis

6 August, 2019 @17:14

Basketbollisti i Turqisë me origjinë nga Prishtina, Kenan Spahi, është bërë anëtar më i ri i ekipit spanjoll Real Betis.

Real Betis para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin në fjalë si përforcim në skuadër.

Spahi do të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me ekipin nga Sevilla, ndërsa në stinorin e fundit te Besiktasi ka pasur mesatare prej 6.4 pikësh dhe 3.5 asistimesh.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga