Të gjitha lajmet

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

8 October, 2017 @19:42

Kerasan Prishtina
Trepça
Kerasan Prishtina 83 : 76 Trepça
Rinor AHMETI 17 pikë Valdrin HAXHIU

Pallati i Rinisë dhe Sporteve - Prishtinë
Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që përbëhen plotësisht nga lojtarë vendor. Skuadra prishtinase e mposhti në kryeyqytet skuadrën e Trepçës, për ta shënuar kështu fitoren e parë sezonale. Kerasani ishte skuadër më e mirë që nga çereku i parë, në të cilin fillimisht krijoi një epërsi të lehtë, për ta rritur e për ta ruajtur më pas deri në çerekun e fundit, e në këtë çerek ishin mitrovicasit ata të cilët zhvilluan paraqitje tejet të mirë, duke shënuar 30 pikë e duke pranuar vetëm 15, për ta ngushtuar shumë rezultatin, mirëpo ishte vonë për një rikthim senzacional dhe takimi u mbyll me rezultat 83-76 në të mirë të Kerasanit. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Më të dalluarit në këtë fitore të Kerasanit ishin Rinor Ahmeti me 17 pikë, 5 kërcime e 4 asistime dhe Alban Latifaj me 16 pikë, 6 kërcime e 11 asistime, kurse te Trepça sonte u veçuan Valdrin Haxhiu, Burim Zekiqi e Xhem Haxhiu, që të tre me nga 17 pikë. Pas dy xhirove, Kerasani ka një fitore e një humbje, kurse Trepça 2 humbje.

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 October, 2017 @18:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9 pikëshe ndaj Trepçës. Rezultati i pjesës së parë është…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 October, 2017 @16:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të Trepçës: KERASAN PRISHTINA: A. Haliti, L. Hyseni, G. Shala, R. Ahmeti,…

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 October, 2017 @12:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në ndeshjet e djeshme, java e dytë e…

YLLI-RAHOVECI

Derbi Ylli-Rahoveci, një pikë vendosi

7 October, 2017 @21:16

Derbi i vërtetë i skuadrave të përforcuara në mënyrë solide këtë stinor për Superligën e Kosovës, ndërmjet Yllit dhe Rahovecit…

PEJA - SIGAL PRISHTINA

Lawrence dhe Esho çojnë Prishtinën drejt fitores në Pejë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 October, 2017 @17:35

Dyshja e huaj e Sigal Prishtinës, Andrew Lawrence dhe Maxim Esho, kanë qenë lojtarët kryesorë në Karagaç sot, që kanë…

PJESA E PARË: PEJA-PRISHTINA

Prishtina në avantazh ndaj Pejës, pas pjesës së parë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 October, 2017 @16:43

Sigal Prishtina ka ngritur epërsinë ndaj Pejës në çerekun e dytë dhe ka përfunduar pjesën e parë të ndeshjes me…

TEAM OF THE WEEK 4

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

Graph. O. Kraja

15 October, 2018 @21:22

Pas ndeshjeve të xhiros së katërt të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga