Të gjitha lajmet

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese dhe punëve tjera që kryhen në ndërtimin e stadiumit të ri të kombëtares shqiptare, Arena Kombëtare, është potencuar përfundimi i punimeve sipas afatit.

Arena Kombëtare do të duhej të ishte gati deri në qershor të këtij viti, ku kuqezinjtë ta vazhdonin kampanjën për EURO 2020 në stadiumin e ri në Tiranë, mirëpo punimet kanë pasur ngecje.

Stadiumi i ri i Shqipërisë do të ketë kapacitet 22 mijë ulësesh dhe është njëri ndër investimet më të madhe që ka bërë Shqipëria dhe FSHF-ja në bashkëpunim me UEFA-në për infrastrukturë sportive.

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares…

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja