Të gjitha lajmet

DUELI I EUROPALIGËS

Këtu mund ta ndiqni direkt Europa-Prishtina

Fotot: prishtinafc.com

Këtu mund ta ndiqni direkt Europa-Prishtina

28 June, 2018 @14:52

Pas udhëtimit 21 orësh të Prishtinës dhe arritjes së ekipit në Gjibraltar dje, bardhekaltërit sot zbresin në terren për të zhvilluar ndeshjen e tyre kualifikuese të raundit preliminar të Europa Ligës.

Europa, nikoqire nga Gjibraltari pret Prishtinën sot në përballjen që nis prej orës 18:00 me kohën tonë lokale. Nën urdhërat e Mirel Josës, Prishtina ka zhvilluar seancat stërvitore-përgatitore për ndeshjen e parë, para duelit të kthimit që do të zhvillohet në Kosovë.

Europa vs Prishtina, Europa League qualifier, june 2018

Ndeshjen Europa - Prishtina mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm, ndërsa bardhekaltërit kanë bërë të ditur se Josa ka 21 lojtarë në dispozicion për këtë përballje, që do të referohet nga katërshja e arbitrave portugezë dhe do të ketë delegat nga Finlanda.

Kjo është hera e dytë radhazi që Prishtina merr pjesë në garat evropiane, duke u bërë klubi i vetëm kosovar që merr pjesë në dy vitet e pranimit, dy herë.

LINKU PËR NDESHJE, KËTUVENDOSIN KARTONAT

A do të kalkulojnë Anglia e Belgjika?

28 June, 2018 @11:58

Rast unik në Rusia 2018 deri tash. Anglia dhe Belgjika janë duke ndarë vendin e parë dhe të dytë…

GRUPI E: ZVICRA - KOSTA RIKA

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

Fotot: FIFA/twitter

27 June, 2018 @22:35

Duke mos u varur fare nga ndeshja tjetër që zhvillohej në të njejtën kohë [Brazili-Serbia] Zvicra ka siguruar pikën e…

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 June, 2018 @22:22

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të sigurojë vendin e parë në grup dhe të dalë në…

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 June, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta Rikës.

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 June, 2018 @19:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

ROSSONERI

Milan përjashtohet nga garat evropiane

27 June, 2018 @18:29

Për shkak të thyerjes së rregullave të fair-playit financiar, Milan, është suspenduar nga garat evropiane për një stinor - ka…

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 June, 2018 @18:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të ndeshjes, Suedia ka arritur që të shënojë fitoren më…

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 June, 2018 @17:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0 ndaj Meksikës, Suedia kualifikohej, ndërsa Gjermanisë i duhej një fitore…

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 June, 2018 @15:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014, askush nuk ka veshur fanellën me numër tetë te…

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 June, 2018 @15:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë.

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

VINCENZO ALBERTO ANNESE

Na mbetet vetëm kampionati

Foto: prishtinafc.com

8 December, 2018 @19:46

I ardhur muajin e kaluar te Liria, Vincenzo Alberto Annese, është eliminuar sot nga Kupa e Kosovës. Liria nën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga