Të gjitha lajmet

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës. Për shkak të terrenit jo të përshtatshëm për lojë në Hogosht, ndeshja e sotme do të luhet në stadiumin me bar sintetik në Gjilan.

KIKA: Ahmetaj, Bytyqi, Dubova, Gashi, Biçkaj, Leka, Kastrati, At.Latifaj, Jashari, Augent Latifaj, Ferati.

BALLKANI: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Jashari, Berisha, Muçaj, Ajzeraj, Kuqi, Baftiu, Topalli, Sahiti.

KONGRESI I 69 I FIFAs

Krerët e FFKs në Paris, për mandat të ri të Infantinos

Foto: FFK

5 June, 2019 @10:27

Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) me në krye Agim Ademin sot gjinden në Paris, ku po mbahet…

MEDIA TALK

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

Foto: vijesti.me (f.r.)

5 June, 2019 @8:47

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kosovës drejt EURO 2020. Mali i…

MEDIA TALK

Malazezët: Mos të biem në grackë ndaj Kosovës

Foto: vijesti

3 June, 2019 @19:44

Njëri ndër anëtarët e shtabit teknik të reprezentacionit të Malit të Zi, Aleksandar Jankovic, në deklaratën e tij dhënë për…

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

DUELI I BARAZHIT

RamizSadiku bindshëm, Rahoveci edhe një sezon në Ligë të Dytë

3 June, 2019 @18:31

Skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur të sigurojë edhe një edicion në Ligë të Parë të Kosovës në futboll, pasi…

Të gjitha lajmet nga