Të gjitha lajmet

NË LËVIZJE

Kololli kalon në Zurich

Kololli kalon në Zurich

21 July, 2018 @13:04

Reprezentuesi i Republikës së Kosovës, Benjamin Kololli është lojtar i ri i skuadrës së Zurichut. Mesfushori 26 vjeçar vjen tek dymbëdhjetë herë kampionët e Zvicrës nga ekipi i Laussane të cilët kishin rënë në Challenge League në fund të sezonit të kaluar. Për Laussane, sezonin e kaluar Kololli shënoi 10 gola dhe 6 asistime. Laussane ka përfituar 800 mijë euro nga ky transferim, ndërsa Kololli ka nënshkruar për tri vite, deri në qershorin e vitit 2021. Kololli është futbollisti i pestë me prejardhje shqiptare tek skuadra e Zurichut, duke iu bashkuar Lavdrim Rexhepit, Izer Aliut, Mirlind Kryeziut, dhe Hekuran Kryeziut, i cili këtë verë erdhi në Zurich nga Luzerni.

SKIFTERAT

Vilfor Hysa, prej Malte te Gjilani

20 July, 2018 @21:36

Sulmuesi i shumë skuadrave shqiptare, Vilfor Hysa, ka lënë ekipin maltez Lija Athletic për tu bërë pjesë e Gjilanit. Gjilani…

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

20 July, 2018 @14:18

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në Superligën turke. Sot, Ujkani ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me…

TOFFIES

Everton pranë transferit 56 milionësh

Foto: J. Finney/Getty

20 July, 2018 @22:29

Mediat britanike shkruajnë se ekipi i kaltër nga qyteti i Liverpoolit, Everton, është shumë afër marrëveshjes me Watfordin për transferimin…

KING POWER

Portieri i Liverpoolit në Leicester

Foto: lcfc.com

20 July, 2018 @22:18

Portieri i deritashëm i Liverpoolit, Danny Ward, ka kaluar në Leicester City për shumën e 14 milionë eurove. Pas arritjes…

LOS BLANCOS

Real prezenton Viniciusin

Foto: RealMadridOfficial/fb

20 July, 2018 @22:11

Kampioni i Evropës, Real Madrid, ka prezentuar sot në Santiago Bernabeu, futbollistin e ri të ekipit, Vinicius Junior. Braziliani 18…

INTELEKTUALËT

Drita merr mesfushorin e Luftëtarit

20 July, 2018 @21:22

Kampionja e Kosovës në futboll, Drita, ka zyrtarizuar sot përforcimin e ri të skuadrës, që vjen nga Luftëtari i Gjirokastrës,…

ROSSONERI

CAS rrënon vendimin e UEFA-së, kthehet Milan

Foto: acmilan.com

20 July, 2018 @13:44

Tribunali i Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka rrënuar vendimin e UEFA-së për suspendimin e Milanit nga garat evropiane për këtë stinor.…

SULMUESI I KOSOVËS U21

Daku në Osijek

Fotot: KFLlapi/fb

19 July, 2018 @23:48

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës në stinorin e kaluar, Mirlind Daku, është bërë pjesë e Osijekut, ka…

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

19 July, 2018 @23:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që është lojtar i Manchester Cityt dhe stinorin e kaluar ka…

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 July, 2018 @23:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në skuadër. Portieri i Brazilit dhe i Romës deri tash, Alisson…

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 July, 2018 @22:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të gjitha biletat sezonale të ekipit. Faqja zyrtare…

KOSOVA U21

3 pikë më pak, eliminohet Kosova U21

Foto: FFK

16 October, 2018 @18:49

Kosova U21 është mposhtur pak më parë edhe në ndeshjen e fundit kualifikuese për Evropianin "Italia 2019". Izraeli U21…

KOMBINIMET E LIGËS SË KOMBEVE

UEFA: Ky është kombinimi i Kosovës për ngritje

Fotot: FSF/fb

16 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja e Kosovës pas 4 ndeshjeve të para në Ligë të Kombeve ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 2…

KOSOVA U19

Përfundon aventura e Kosovës U19

16 October, 2018 @17:19

Përkundër dy barazimeve në dy ndeshjet e para, Kosova U19 shancat për kalim tutje i ka shuar sot pas humbjes…

KOSOVA U19

Kosova U19 vs. Sllovenia U19, mbyllet pjesa e parë

16 October, 2018 @16:14

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh të dyfishtë, 0-2, ndaj Sllovenisë. FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS Golat…

KOSOVA U21

Izraeli U21 vs. Kosova U21, formacionet startuese

16 October, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 17:00, Kosova U21 luan si mysafire e Izraelit U21. Formacionet startuese:

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja