Të gjitha lajmet

NË STAMBOLL

Konfirmohet Superkupa e Evropës

Konfirmohet Superkupa e Evropës

2 June, 2019 @19:08

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Liverpool, do të ndeshet me fituesin e Europa Ligës, Chelsea, në kuadër të ndeshjes për Superkupën e Evropës.

Kjo ndeshje ka marrë konfirmimin sot për datën më 14 gusht në Stamboll te stadiumi i Besiktasit me fillim prej orës 21:00. 

besiktas

Liverpool është ekipi i fundit anglez që ka fituar Superkupën, duke triumfuar në vitin 2005.

Liverpool gjithashtu do të ketë edhe ndeshjen e Superkupës së Anglisë, Community Shield, ndaj Manchester Cityt, që pritet të konfirmohet me 3 ose 4 gusht - dhe ekipin e Jurgen Kloppit, në gusht e presin dy duele të vështira, por që mund të sjellin edhe 2 trofe në vitrinat e klubit.

VAJZA NGA FINALJA

Arrin qëllimin, rritje enorme e ndjekësve për 12 orë

2 June, 2019 @12:37

Vajza që hyri gjysëm e zhveshur në fushë të lojës gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Tottenhamit dhe Liverpoolit,…

UCL FINAL: TOTTENHAM - LIVERPOOL

Tottenham vs. Liverpool, notat e lojtarëve

1 June, 2019 @23:09

Pas ndeshjes, TopSporti.com ka notuar lojtarët startues të të dyja skuadrave. Tottenham: Lloris 6, Trippier 6, Alderweireld 6, Verthongen…

UCL FINAL: TOTTENHAM - LIVERPOOL

Për të gjashtën herë, Liverpooli kampion i Evropës!

1 June, 2019 @23:01

Liverpooli është kampioni i Evropës për sezonin 2018/2019! Skuadra e gjermanit Klopp këtë sezon fantastik e mbylli me titullin e…

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

30 May, 2019 @14:35

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, në katër javët e fundit të Serie A-së ka luajtur me lëndim, për të…

Të gjitha lajmet nga Champions League