Të gjitha lajmet

KOSOVA U21

Kosova U21 e gatshme për Anglinë U21

FOTO / ffk

Kosova U21 e gatshme për Anglinë U21

8 September, 2019 @23:23

Kosova U21, sonte e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “KCOM” në Hull City.

Trajneri i përfaqësueses Rafet Prekazi, ka dhënë instruksionet e fundit për ndeshjen e nesërme, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021, derisa stërvitja ka qenë me intensitet të vogël.

Kosova U21 aktualisht është lidere në Grupin 3, pas 2 ndeshjeve të zhvilluara. Ata mposhtën Andorrën me rezultat 4-0 dhe Turqinë me 3-1.

YJET E VENDIT

Përfundojnë stërvitjet e fundit para nisjes për në Angli

Fotot: FFK

8 September, 2019 @19:37

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Angli.

TEAM OF THE GAMEWEEK

Mërgim Vojvoda në ekipin më të mirë nga FranceFootball

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @11:52

Prestigjiozja franceze, France Football, ka futur në 11-shen më të mirë të Evropës futbollistin e Kosovës, Mërgim Vojvoda.

PENSIONOHET ENIS ALUSHI

Me pensionimin e Alushit, zbulohen fanellat e reja të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @10:54

Dje para ndeshjes Kosova - Çekia, u bë edhe zyrtarisht ceremonia e pensionimit të futbollistit 33 vjeç Enis Alushi nga…

ANGLI - BULLGARIA

Anglia lehtësisht, kthen kryesimin

Foto: FA

7 September, 2019 @19:47

Për pak orë zgjati aventura e Kosovës në krye të Grupit A! Kjo për shkak që Anglia nuk lejoi befasi…

KOSOVË - ÇEKI

Fitorja, pensionimi i parakohshëm e politika

7 September, 2019 @19:01

Fitore e dobët. 15 lojë pa humbje, dhe me gjasë ka ardhur fundi i kësaj. Anglia është shumë e fortë.…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja