Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

Teksti: FBK

7 October, 2019 @16:24

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball World Cup 2023, të cilat gara do të fillojnë në Shkurt të vitit 2020 dhe do të përfundojnë në Shkurt 2021.

Federata e Basketbollit e Kosovës i ka plotësuar të gjitha kushtet e kërkuara në formën e regjistrimit të FIBA-s dhe shumë shpejt pritet të kuptohet data e shortit të kësaj faze të garave, ku edhe do të dihen kundërshtarët e Kosovës.

FBK është në kërkim të përzgjedhësit të ri të Kombëtares A të Kosovës, të cilin pritet ta emërojë deri në muajin e ardhshëm.

RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

5 October, 2019 @22:40

Nënkampioni i Kosovës, Rahoveci, pa shumë telashe ka kaluar edhe pengesën e xhiros së tretë në Superligë, Lipjanin. Vreshtarët…

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FOTO/ Prishtina BC

5 October, 2019 @20:57

Derbi i xhiros së tretë në Superligë, i takoi Prishtinës. Kampionia e Kosovës në baskebtoll, Prishtina, e mposhti Pejën me…

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

5 October, 2019 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin në mes të Pejës dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 31-37…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

5 October, 2019 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para në derbin Peja - Prishtina. PEJA: Malcolm Armstead, Jamichael Morgan, Jordan Martin, A.Berisha, Henrik Sirko. …

YLLI - TREPÇA

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

5 October, 2019 @18:51

Me performancën e treguar në 20 minutëshin e fundit të ndeshjes, Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-80. Pjesa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga