Të gjitha lajmet

KOSOVA - AZERBAJXHANI

Kosova fantastike, në Ligën C dhe Play Off për EURO 2020!

Kosova fantastike, në Ligën C dhe Play Off për EURO 2020!

20 November, 2018 @22:36

Kosova
Azerbajxhani
Kosova 4 : 0 Azerbajxhani
Arbër ZENELI 2' 50' 76', Amir RRAHMANI 61'

Stadiumi "Fadil Vokrri", Prishtinë

Çfarë Kosove!

Me fitore të thellë 4-0 e ka mbyllur ndeshjen e fundit të fazës grupore përfaqësuesja e Kosovës e drejtuar nga Bernard Challandes, për ta lënë prapa në renditje Azerbajxhanin dhe për ta mbyllur grupin si lidere!

Në akcionin e parë të krijuar, Kosova arriti ta shënojë golin e epërsisë. Ishte Arbër Zeneli ai që shënoi për 1-0 pas një asistimi nga Benjamin Kololli, gol ky që i dha Kosovës vetëbesim dhe qetësi me të filluar takimi.

Në vazhdim të pjesës së parë Kosova e menaxhoi ndeshjen mjaft mirë, ndërsa rasti i parë në ndeshje dhe i vetmi në pjesën e parë për Azerbajxhanin erdhi në minutën e 40’, moment në të cilin mysafirët rrezikuan me një gjuajtje nga distanca, gjuajtje e cila u prit nga portieri Muriçi.

TABELAT E GRUPEVE

E spektakli i Kosovës, njëjtë sikur ndal Maltës, ishte ruajtur për pjesën e dytë. Autori i golit të parë, Arbër Zeneli, e dyfishoi epërsinë e Kosovës pak minuta pas fillimit të pjesës së dytë pas një asistimi perfekt nga Muriqi, për t’ia dhënë edhe një goditje azerëve.

Më pas, për 3-0 shënoi Amir Rrahmani me kokë, ndërsa golin e fundit të Kosovës e shënoi përsëri Arbër Zeneli, i cili e përmbylli me hat-trick një tjetër paraqitje perfekte të tij.

Fitorja e arritur sonte bën që Kosova ta mbyllë grupin si lidere me plot meritë, për t’u ngjitur kështu në Ligën C në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve, ndërsa në gjysmëfinalen e Ligës D këtë edicion do të përballet me Maqedoninë në Shkup.

SHQIPËRIA - UELLSI

Formacioni startues i Shqipërisë

20 November, 2018 @19:55

Me fillim nga ora 20:00, sonte Shqipëria luan ndeshje miqësore ndaj përfaqësueses së Uellsit. Formacioni startues i Shqipërisë është…

KOSOVA - AZERBAJXHANI

11-shja startuese e Kosovës

20 November, 2018 @19:21

Është bërë e ditur 11-shja startuese zyrtare e Kosovës për ndeshjen e sontme ndaj Azerbajxhanit. Bernard Challandes ka vendosur…

KOSOVA

Maqedoninë apo Gjeorgjinë, kë e dëshirojnë fansat?

20 November, 2018 @18:18

Kur jemi shumë pranë ndeshjes së Kosovës ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve, le të shohim se çfarë preferenca kanë…

KOSOVA - AZERBAJXHANI

Formacioni i mundshëm i Kosovës

20 November, 2018 @14:35

Kur jemi pak orë para ndeshjes mes Kosovës dhe Azerbajxhanit, le ta shohim formacionin e mundshëm të Kosovës për sonte.…

GJERMANIA - HOLANDA

VanDijk maestral, Holanda arrin Final Fourin

20 November, 2018 @0:36

Me Holandën, sonte janë kompletuar ekipet pjesëmarrëse në Final Four të parë të Ligës së Kombeve. Tulipanët përkundër se…

LIGA C - SHPËTOJNË KUQEZINJTË

Norvegjia shpëtoi Shqipërinë në Ligën C

19 November, 2018 @23:28

Përfaqësuesja e Norvegjisë ka mposhtur sot Qipron si mysafire 0-2 dhe me këtë fitore përveç që i ka siguruar…

MAQEDONIA - GJIBRALTARI

Bardhi hap rrugën e maqedonëve, Kosova mëson rivalët

19 November, 2018 @22:54

Enis Bardhi i ka hapur rrugë Maqedonisë me super golin e tij në fillim të ndeshjes për fitore të thellë…

GJEORGJIA - KAZAKISTANI

Gjeorgjia më e forta e Ligës D

Foto: GFF/fb

19 November, 2018 @21:03

Gjeorgjia sonte është konfirmuar si ekipi më i fortë i Ligës D, duke tubuar 16 pikë nga 6 ndeshjet e…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve