Të gjitha lajmet

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 February, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon Maxhuni gjatë mëngjesit të sotëm ka pranuar ftesë zyrtare nga Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll.

Maxhuni, që ka nënshtetësi finlandeze dhe që ka qenë pjesë e skuadrave zinxhirë të përfaqësueses skandinave, ende nuk ka vendosur nëse do të vazhdojë me Finlandën apo Kosovën në nivel nacional, kjo për faktin që ende nuk kishte pranuar ftesë zyrtare nga përfaqësuesja e Kosovës, ndërsa pas pranimit të ftesës zyrtare sot, lojtarit i është dhënë kohë që të mendohet para se ta marrë vendimin final.

Edoni është ftuar që t’i bashkohet Kosovës në grumbullimin e përfaqësueses në muajin qershor, ku Kosova do të luajë ndaj Hungarisë e Polonisë në ndeshjet e fundit kualifikuese drejt Botërorit të Kinës.

Momentalisht, fundori me nënshtetësi finlandeze aktivizohet në kolegjin ‘Long Beach State’ SHBA, ku në vitin e tij të parë po luan si startues i rregullt dhe po zhvillon paraqitje mjaft të mira.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga