Të gjitha lajmet

EUROBASKET 2021

Kosova i nis parakualifikimet me humbje

FOTO/ fiba.com

Kosova i nis parakualifikimet me humbje

3 August, 2019 @22:16

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, sot pësoi humbje nga Luksemburgu me rezultat 88-80, në kuadër të parakualifikimeve për Eurobasket 2021.

Ndeshja ishte e barabartë deri në çerekun e fundit, kurse dallimi u bë në 10 minutëshin e fundit, ku djelmoshat e trajnerit Damir Mulaomerovic dështuan ndaj kundërshtarëve dhe e regjistruan humbjen e parë në grup.

Dardan Berisha ishte më i miri te Kosova me 23 pikë e 5 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Divine Myles me 19 pikë, Mikaile Tmusic me 16 pikë dhe Drilon Hajrizi me 11 pikë të tjera.

Te Luksemburgu më i dalluari ishte Alex Laurent me 22 pikë.

Kosova të mërkurën (07.08.19) do të përballet me Britaninë e Madhe në Mitrovicë në ora 20:30 në ndeshjen e dytë të grupit parakualifikues drejt Eurobasket 2021.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga