Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Kosova me fanella të kaltërta

Kosova me fanella të kaltërta

24 March, 2017 @15:38

Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Islandës do të dal në fushë me fanella me ngjyrë të kaltër.

Ndeshja do të fillojë nga ora 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.

REAGIM

Vëllaznimi reagon ndaj vendimeve të Komisionit Disciplinor

24 March, 2017 @15:30

Dënimi prej 800 eurove gjobë dhe 7 muaj moslojë për futbollistin Jeton Dushi, është vlerësuar si i papranueshëm nga ana…

AVDIJAJ

Avdijaj: Zemra po më kënaqet prej gëzimit

24 March, 2017 @15:19

Donis Avdijaj është në pritje të debutimit sot për përfaqësuesen e Kosovës. Futbollisti sot ka marr lejen nga FIFA…

VIDEO

Befasi e kopjuar për lojtarët e Kosovës

24 March, 2017 @15:07

Sponzori i përfaqësueses së Kosovës, TEB Bank, ka përgatitur një befasi për futbollistët e përfaqësueses së Kosovës, të cilët do…

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj merr lejen nga FIFA

Foto: Albert Sinani

24 March, 2017 @14:40

Donis Avdijaj do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Albert Bunjaki për ndeshjen e sontme ndaj Islandës. Kur kanë mbetur…

ANSI AGOLLI

Agolli: Do të japim maksimumin

24 March, 2017 @10:49

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli, në konferencën për shtyp ka folur në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, që do…

ITALI - SHQIPËRI

Në Palermo për befasi!

Foto nga stërvitja në Palermo (Mars 2017)

24 March, 2017 @10:34

Përveç Kosovës, edhe Shqipëria sonte e zhvillon ndeshjen e vet në kuadër të kualifikimeve drejt Botërorit të Rusisë. Përkundër…

KOSOVA - ISLANDA

Melbourne i uron fat Besart Berishës

24 March, 2017 @10:22

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, klubi australian ku angazhohet Besart Berisha, Melbourne Victory, i ka uruar fat sulmuesit…

KOSOVA - ISLANDA

Dita e ndeshjes, Kosova kërkon historinë

Pamje nga mëngjesi i sotëm. Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

24 March, 2017 @10:05

Pas shumë ditëve pritje, më në fund ka ardhur dita e ndeshjes! Në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës Kosova sonte e…

BWIN

Ngritet kuota për fitoren e Kosovës

23 March, 2017 @23:23

Një natë para ndeshjes me Islandën, kuota për fitoren e Kosovës në ‘Bwin’ përsëri ka ndryshuar. Mbrëmë, fitorja e Kosovës…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja