Të gjitha lajmet

GAZ SINANI

Kosova pensionon 15-shen

Kosova pensionon 15-shen

25 June, 2018 @0:09

Përfaqësuesja e Kosovës, do të mbajë në kujtim fanellën me numrin 15, dhe atë më nuk do ta veshë askush.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, kreu i FBK-së, Arben Fetahu, ka bërë të ditur se, “Numri 15 i reprezentacionit të Kosovës do të pensionohet me emrin tënd, Gazmend Sinani”.

Sinani, tragjikisht ndërroi jetë pardje, disa ditë para ndeshjeve kualifikuese që Kosova do t’i luajë ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për Grupin C nga FIBA Europë, për Botërorin Kina 2019.

STËRVITJA E FUNDIT E KOSOVËS

ORARI dhe TABELAT KUALIFIKUESEMEDIA NOTE

Komunikatë e FBK-së

Pamje nga stërvitjet e Kosovës, të premten pasdite/ BOROZANI/ G. P.

24 June, 2018 @15:42

Pas aksidentit të së shtunës, ku humbi jetën qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, FBK ka lëshuar komunikatë për…

IN MEMORIAM

Ndërroi jetë, Gazmend Sinani

BOROZANI/ A. P.

23 June, 2018 @9:09

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ka ndërruar jetë sot tragjikisht, pas një aksidenti rrugor. Në po të…

REPORTAZH

Një pasdite me reprezentacionin e Kosovës

BOROZANI/ G. P.

23 June, 2018 @0:55

Kosova ka përfunduar dje pjesën stërvitore të kaluar në Gjakovë. Në palestrën Shani Nushi, basketbollistët, të qetë, pa publik, bënin…

EKSKLUZIVE

Rashica: Kemi mungesa, presim përkrahje

BOROZANI/ G. P.

22 June, 2018 @19:56

Pak para ndeshjeve kualifikuese ndaj Hungarisë dhe Polonisë, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll përgatitjet po i zhvillon në palestrën “Shani…

NBA DRAFT 2018

Doncic zgjedhet nga Hawks dhe shkëmbehet menjëherë

nba.com

22 June, 2018 @10:37

Skuadra e Phoenix Sunsit sot në Draftin 2018 në NBA, zgjodhi lojtarin Deandre Ayton. 19 vjeçari Ayton, luan në pozitën…

KOSOVA U16 - FEMRAT

Haliti shpall listën e ngushtë të Kosovës U16

Foto: fiba/arkiv

21 June, 2018 @11:56

Kimete Haliti, përzgjedhësja e Kosovës U 16 (femrat) ka publikuar listën e ngushtë të basketbollisteve, me të cilat do të…

REPREZENTACIONI

Nisin stërvitjet në Gjakovë

Foto: FBK

18 June, 2018 @16:26

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll këtë javë do të zhvillojë stërvitjet, për dy ndeshjet e fundit dhe vendimtare të Grupit…

KOSOVA (F)

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

12 June, 2018 @15:54

Përfaqësuesja U18 (Femrat) të mërkurën (13.06.2018) do të mbajë stërvitje në palestrën e kolegjit “ISP” në Prishtinë me fillim nga…

KOSOVA

Kanë filluar stërvitjet për përfaqësuesen e Kosovës

Foto: fiba.com

11 June, 2018 @19:38

Nën urdhërat e trajnerit amerikan, Brad Greenberg, përfaqësuesja e Kosovës është duke e zhvilluar stërvitjen e parë për dy ndeshjet…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni triumfon, ndal serinë e Trepçës

12 December, 2018 @21:00

Pas katër humbjeve radhazi, Prizreni i është kthyer fitores dhe atë në mënyrë madhështore, duke e fituar Trepçën e Mitrovicës…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

YLLI - LIPJANI

Ylli shkëlqen për fitore në pjesë të dytë

12 December, 2018 @20:33

Një pjesë e parë e befasishme me lojë të mirë të Lipjanit, la Yllin në disavantazh minimal pas 20 minutave…

INFORMATORI NR 12

Vetëm Prishtina e dënuar nga xhiroja e kaluar

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:16

Raporti i fundit i Komesarit të Garave të Superligës, Informatori Nr 12 ka parë vetëm Prishtinën e dënuar nga ndeshjet…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga