Të gjitha lajmet

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të FIFA renditjes botërore të përfaqësueseve.

Pas ndeshjeve që u zhvilluan në Afrikë e Azi, FIFA sot ka botuar renditjen e re të saj, të parën për këtë vit dhe Kosova me pikët e saja është ngjitur një vend më lartë sesa që ka qenë, duke kaluar nga pozita e 131-të në të 130-tën.

Pozita e 130 është pozita më e lartë që ka arritur Kosova ndonjëherë në FIFA renditje, prej se është pjesë e saj.

Në ndërkohë Shqipëria ka rënë prej pozitës 60 në atë të 61-të.

Kosovo @ FIFA Ranking

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

NGA TAKIMI

Nesër prezantohet stadiumi i ri

13 June, 2019 @14:48

Pas një takimi të krerëve të Federatës së Futbollit të Kosovës me kryesuesin e Ministrisë së Sportit të Kosovës, është…

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Njeriu që…

KOSOVA U21 - TURQIA U21

Çfarë ekipi! Kosova U21 lidere e Grupit

11 June, 2019 @21:46

Me fitore të thellë me një lojë të mrekullueshme, Kosova U21 e drejtuar nga Rafet Prekazi dhe ndihmësi i tij…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja