Të gjitha lajmet

KOSOVA U17

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

8 October, 2019 @15:21

E renditur në grupin e 12 për kualifikimet për Kampionatin evropian, Kosova U17 sot ka udhëtuar drejt Holandës, vendit ku do të luhen ndeshjet e grupit parakualifikues.

Nesër, Kosova U17 e drejtuar nga Besnik Kollari ballafaqohet me Holandën prej orës 19.00, kurse dy ndeshjet e tjera i luan më 12 dhe 15 tetor.

ORARI I NDESHJEVE:

Holanda – Kosova (9 tetor, ora 19:00)
Sllovenia – Kosova (12 tetor, ora 13:00)
Kosova – Uellsi (15 tetor, ora 19:00)

Lista e futbollistëve të ftuar:

1. Riad Bytyqi (Sh.f Roni 19)
2. Januz Miftari (Trepça ‘89)
3. Miran Kuqi (Valerenga)
4. Ardi Morina (FC Zürich)
5. Rigon Spahiu (VFB Stuttgart)
6. Riad Jashari (KF 2 Korriku)
7. Rejan Thaqi (FC Lausanne)
8. Albin Nishori (Hanover 96)
9. Andi Hoti (FC Zürich)
10. Redon Qollaku (KF Shkëndija)
11. Bleart Demi (FC Rapperswil-Jona)
12. Diar Halili (KF 2 Korriku)
13. Leart Tahiri (BVB Borusia Dortmund)
14. Adonis Krasniqi (Greuther Furth)
15. Rinor Pervetica (Wuppertaler SV)
16. Elvis Ahmeti (SH.f Roni 19)
17. Dion Berisha (FC Ausburg)
18. Granit Hana (Jonkopings)
19. Bleron Ademi (FC St. Pauli)
20. Eduard Ibrahimi (Arminia Bielefeld)

KOSOVA

Nisin përgatitjet për ndeshjen kyçe

7 October, 2019 @21:52

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për dy…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do…

ONLINE BILETAT

Kosova - Mali i Zi, biletat dalin në shitje më...

1 October, 2019 @14:28

Tashmë dihet data dhe ora e saktë kur do të duhet qëndruar online për të kapur një biletë për duelin…

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24 September, 2019 @20:38

UEFA-ja ka bërë gati listën e skuadrave të ndara në ligat përkatëse për Ligën e Kombeve 2020/21, me pak rregullime…

PËR MIQËSORE

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 September, 2019 @0:40

Pas lëshimit të biletave online në shitje për miqësoren Kosova - Gjibraltari në ora 17:00 (23 shtator) tashmë edhe pas…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja