Të gjitha lajmet

UDHËTIMI

Kosova U21 arrin në Osnabruck, për ndeshje ndaj gjermanëve

Foto: FFK

Kosova U21 arrin në Osnabruck, për ndeshje ndaj gjermanëve

2 September, 2017 @11:28

Futbollisistët dhe stafi i përfaqësueses së Kosovës U21, pas fitores së madhe të shënuar mbrëmë ndaj Norvegjisë U21 në Adem Jashari të Mitrovicës, kanë udhëtuar sot në mëngjes dhe kanë arritur në destinacionin e radhës, Osnabruck të Gjermanisë.

pok

Dueli Gjermania U21 - Kosova U21 zhvillohet më 5 shtator në Brener Brucke te Osnabruckut dhe për ‘pancerët’ kjo është ndeshja e parë kualifikuese në Grupin 5, derisa Kosova U21 do të zhvillojë duelin e katërt të grupit, ku aktualisht është lidere.NGA KONFERENCA PËR MEDIA

Modrić: Kosova është më e mirë si mysafire

Foto: Sportske.jutarnji.hr

2 September, 2017 @11:19

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modrić, i zgjedhur si mesfushori më i mirë i stinorit në Europë ditë më parë…

PËR MEDIAT KROATE

Kozniku kroatëve, jeni favoritë por kujdes, ky është futboll

2 September, 2017 @10:55

Ardian Kozniku, ish-reprezentues i Kroacisë dhe emër i njohur i historisë së futbollit si në Kosovë ashtu edhe në Kroaci,…

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

1 September, 2017 @23:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp para ndeshjes së 2 shtatorit ndaj Kosovës ka theksuar se Kosova…

KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 September, 2017 @23:01

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në kuadër të kualifikimeve për Rusia 2018, ndërsa…

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 September, 2017 @22:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra e drejtuar nga norvegjezi Hareide e ka deklasur me rezultat 4-0…

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 September, 2017 @22:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë fitore ndaj Çekisë vendasve, fitore kjo që është e shtata…

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 September, 2017 @21:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së Kosovës foli edhe Florent Hasani, një prej lojtarëve më të mirë…

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 September, 2017 @21:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi, përzgjedhësi i Kosovës U21. “Pas disavantazhit 0-2 gjithçka u vështirësua,…

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 September, 2017 @20:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur ta fitojë takimin ndaj…

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 September, 2017 @10:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat kalimtar, Premier League këtë verë e ka thyer rekordin…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

INTERNATIONAL ALB FOOTBALL

TOP 50-shja e vitit 2018

30 December, 2018 @21:15

Renditja e futbollistëve më të dalluar shqiptar përgjatë vitit. 50. Xhevdet Shabani Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin…

FIFA RANKINGS

Kosova, shteti me ngjitjen më të madhe!

20 December, 2018 @10:38

Pak para përmbylljes së vitit kalendarik, FIFA ka publikuar një raport në lidhje me ngjitjen apo rënien në ranglistë të…

ARBËR ZENELI @ FIFA

Ngritja e përbashkët

Fotografitë: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

18 December, 2018 @18:25

“Gjithçka nisi nga fundi,” nis FIFA.com artikullin për Kosovën, ku flet njëri ndër më të mirët e reprezentacionit tonë, Arbër…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja