Të gjitha lajmet

ANGLIA U21 2-0 KOSOVA U21

Kosova U21 me shumë raste, por pëson humbjen e parë

Foto: FA/tw

Kosova U21 me shumë raste, por pëson humbjen e parë

9 September, 2019 @22:37

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka pasur shumë raste për të shënuar, por nuk ka arritur, dhe golat e shënuar nga futbollisti i Manchester Cityt, Phil Foden në minutën e 25-të dhe atë të fundit të takimit kanë vendosur ndeshjen 2-0.

Anglia U21 mposhti Kosovën U21 të drejtuar nga Rafet Prekazi, për t’ia shkaktuar kështu humbjen e parë shpresave të Kosovës në Grupin 3 kualifikues për EURO 2021.

Florian Smakiqi në anën tjetër është treguar vendimtar. Portieri i Feronikelit ka mbrojtur tepër mirë sonte dhe ka ndalë anglezët, të cilët të frustruar që nuk e ‘mbytën’ ndeshjen, kanë duruar në pasiguri deri në minutën e fundit të takimit, kur i rehatoi Foden.

Në fund, Anglia U21 me 2-0 shënoi fitoren e dytë në grup dhe ka marrë lidershipin në saje të golaverazhit.

kosovou21

11-SHET

Formacionet zyrtare: Anglia U21 - Kosova U21

9 September, 2019 @20:07

Janë caktuar formacionet zyrtare të Anglisë U21 dhe Kosovës U21. ANGLIA U21: Ramsdale, Aarons, Chalobah, Godfrey, Davies, Nelson, Gibbs-White, Nketiah,…

KOSOVA

Nisen për në Angli

FOTO / ffk

9 September, 2019 @11:01

Kombëtarja e Kosovës, është nisur për në Angli. Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes, ndeshjen kundër Anglisë do të luajnë të…

BASTORET

Anglia favorite absolute, kaq japin bastoret për fitoren e Kosovës

Foto: FA/fb

9 September, 2019 @8:12

Një ditë para ndeshjes së pestë të Kosovës në ciklin kualifikues për EURO 2020, bastoret kanë rreshtuar normalisht gjysmëfinalistin e…

KOSOVA U21

Kosova U21 e gatshme për Anglinë U21

FOTO / ffk

8 September, 2019 @23:23

Kosova U21, sonte e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “KCOM” në Hull City. Trajneri i përfaqësueses Rafet…

YJET E VENDIT

Përfundojnë stërvitjet e fundit para nisjes për në Angli

Fotot: FFK

8 September, 2019 @19:37

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Angli.

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja