Të gjitha lajmet

KOSOVA - BURKINA FASO

Kosova vs. Burkina Faso, publikohet formacioni i Kosovës

Kosova vs. Burkina Faso, publikohet formacioni i Kosovës

27 March, 2018 @17:47

Është publikuar formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Burkina Fasos, që fillon pas pak minutave.

Kosova luan me formacion 4-2-3-1, ndërsa përbërja është kjo: Ujkani; Paqarada, Aliti, Rrahmani, Kololli; Kryeziu, Shala; Zeneli, Taipi, Zhegrova; Nuhiu.

Kjo do të jetë ndeshja e parë e Taipit me Kosovën, derisa transmetim direkt NUK ka.

KOSOVA U19 - SLLOVAKIA U19

Kosova U19 vs. Sllovakia U19, formacionet startuese

27 March, 2018 @17:44

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës U19 dhe Sllovakisë U19. Takimi fillon në ora 18:00.

UEFA

Ndërrime të rregullave në Ligë të Kampionëve

27 March, 2018 @16:50

UEFA-ja sot ka zyrtarizuar ndërrimet në Ligë të Kampionëve. Sipas njoftimit të botuar sot, lojtarët do të mund të luajnë…

DITË E REPREZENTACIONEVE

Sot 3 ndeshje të Kosovës

Foto: FFK

27 March, 2018 @15:54

Festë futbollistike për adhuruesit e reprezentacionit të Kosovës sot, ndërsa përveç seniorëve që zhvillojnë miqësore me Burkina Fason në Francoville…

MEDIA

Më shumë se dyfishi i rrogës

Foto: premierleague.com

26 March, 2018 @23:13

Pas performancave të jashtëzakonshme të treguara këtë stinor, Mohamed Salah, si duket ka marrë ofertën për renovim kontrate te Liverpooli.…

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 March, 2018 @22:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia të pësojë. Pas disfatës së pësuar në mars të vitit…

SHQIPËRIA - NORVEGJIA

Shqipëria mposhtet minimalisht nga Norvegjia

26 March, 2018 @20:55

Në miqësoren e zhvilluar sonte në Elbasan ndaj Norvegjisë, Shqipëria është mposhtur me rezultat minimal 0-1. Pjesa e parë u…

KUQEZINJTË QË FILLOJNË

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Norvegjia

Foto: FSHF

26 March, 2018 @18:43

Janë publikuar 11shet startuese të Shqipërisë dhe të Norvegjisë:  SHQIPËRIA: Thomas Strakosha; Elseid Hysaj, Naser Aliji, Mërgim Mavraj, Ylber…

INTERVISTA

Nuk do fshihemi, do të kërkojmë pikë në çdo ndeshje

TOPSPORTI/ A. P.

17 March, 2019 @10:48

Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu, në një intrervistë të tijën për faqen zyrtare të UEFA-së, ka bërë të ditur se…

LISTA

Lista e Kosovës ndaj Danimarkës e Bullgarisë

14 March, 2019 @15:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar ftesat për 24 futbollistë që do të paraqiten për Kosovën në përballje ndaj…

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO…

SHPALLET LISTA E DANIMARKËS

Eriksen, Schmeichel, Schone… konfirmohen në “Fadil Vokrri”

TOPSPORTI/ Pamje nga ndeshja Danimarka-Shqipëria

12 March, 2019 @18:06

Yjet e Premier Ligës, Kasper Schmeichel, mesfushori që po kërkohet nga Real Madrid, aktualisht lojtari i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja