Të gjitha lajmet

MEDIA

Kosovari Divine Myles

Divine Myles, Prishtina/ TOPSPORTI/ A. P.

Kosovari Divine Myles

28 March, 2019 @11:30

Basketbollisti i Prishtinës, Divine Myles, pritet të veshë tash e tutje edhe fanellën e përfaqësueses së Kosovës, ka bërë të ditur sot Koha ditore.

Gazeta ka mësuar se me kërkesë të selektorit Damir Mulaomerovic, për raundin e fundit shtesë të parakualifikimeve për Eurobasket 2021, Myles do të natyralizohet.

Kosova, pas eliminimit nga grupi me Maqedoninë dhe Rumaninë, tashmë do ta ketë rastin e fundit për të kaluar fazën parakualifikuese gjatë verës, ku kundërshtar do të ketë Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe.

Myles ka pasur mesatare prej 16.2 pikëve, 4.1 kërcimeve dhe 4.4 asistimeve për ndeshje këtë stinor me bardhekaltërit.

Ky raund parakualifikues do të zhvillohet prej datës 3 deri më datën 21 gusht 2019.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga