Të gjitha lajmet

KONGRESI I 69 I FIFAs

Krerët e FFKs në Paris, për mandat të ri të Infantinos

Foto: FFK

Krerët e FFKs në Paris, për mandat të ri të Infantinos

5 June, 2019 @10:27

Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) me në krye Agim Ademin sot gjinden në Paris, ku po mbahet Kongresi i 69 i FIFAs.

Aty pritet të votohet mandati i ri i kryetarit aktual të FIFAs, Gianni Infantino, derisa pikë kryesore e ditës do të jetë rritja e pjesëmarrësve në Kupën e Botës Katari 2022.

FFK

Kupa Botërore, si ngjarja më e madhe futbollistike në botë, aktualisht është me 32 pjesëmarrës, ndërsa synohet të bëhet me 48 vende pjesëmarrëse.

FFK po përfaqësohet nga Agim Ademi kryetar, Eroll Salihu sekretar dhe Bakir Burri nënkryetar.

MEDIA TALK

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

Foto: vijesti.me (f.r.)

5 June, 2019 @8:47

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kosovës drejt EURO 2020. Mali i…

MEDIA TALK

Malazezët: Mos të biem në grackë ndaj Kosovës

Foto: vijesti

3 June, 2019 @19:44

Njëri ndër anëtarët e shtabit teknik të reprezentacionit të Malit të Zi, Aleksandar Jankovic, në deklaratën e tij dhënë për…

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

FILLOJNË

Nisin stërvitjet e Kosovës para dueleve të qershorit

TOPSPORTI/ Valon Gashi

2 June, 2019 @18:51

Reprezentacioni i Kosovës në këto çaste ka dalë në stërvitjen e parë të kompletuar të saj për përballjet ndaj Malit…

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19 për ndeshje ndaj Shqipërisë U19

Foto: FFK

2 June, 2019 @18:28

Selektori Ramiz Krasniqi ka ftuar 23 lojtarët që do të mbronjë ngjyrat e Kosovës U19 në përballje ndaj Shqipërisë U19.…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja