Të gjitha lajmet

DEBUTUESIT

Kryeziu dhe Rashani debutues te Kosova

Elbasan Rashani/ Foto: Brondby Official

Kryeziu dhe Rashani debutues te Kosova

10 November, 2015 @15:20

Albert Bunjaki për herë të parë ka ftuar në përfaqësuesen e Kosovës mesfushorin e Brondbyt, Elbasan Rashani. 

Rashani, ka nënshtetësi norvegjeze dhe është lindur në Hillestrop të Skandinavisë. 

Ai pjesën më të madhe të karrierës së tij si i ri e ka bërë në Odd të Norvegjisë, derisa stinorin e kaluar kaloi te ekipi i madh danez, Brondby. 

Majtaku Rashani në stinorin e kaluar regjistroi 14 paraqitje për Brondbyn në elitën daneze duke shënuar 2 gola për ekipin e tij, ndërsa 22 vjeçari këtë stinor veçse ka bërë 10 paraqitje me një gol të shënuar. 

Në anën tjetër, Hekuran Kryeziu është një mesfushorë tjetër legjionar që do të ketë mundësinë për të luajtur për Kosovën. 

Ai u rrit në Luzern si lojtar dhe tashm është lojtar standard i ekipit elit zviceran. 

Kryeziu është gjithashtu 22 vjeçar dhe është i padiskutueshëm te ekipi i tij me 12 paraqitje në 12 ndeshje të këtij stinori, ku ka regjistruar edhe një lot të shënuar. 

Ai stinorin e kaluar u kalit te Vaduz, për t’iu rikthyer më i fortë te Luzerni. 

Të dy këta, për herë të parë janë ftuar nga Albert Bunjaki për Kosovën dhe do të kenë rastin që të paraqiten në përballje ndaj Shqipërisë. 



MEHA VS DIEGO

Meha kalon Diegon

Alban Meha duke stërvitur me kombëtaren shqiptare/ BOROZANI/ Lis Dorambari

10 November, 2015 @13:51

Alban Meha është duke kaluar momente të shkëlqyera te ekipi i tij Konyaspor në Superligën turke.  Së fundi, ai ka…

SEMINARI

FIFA në Kosovë

BOROZANI/Erdis Driza

10 November, 2015 @13:34

Një zyrtar i FIFA-së, emri i të cilit nuk është bërë i ditur nga FFK-ja, do të qëndrojë sot në…

INICIMI I DISCIPLINORES

Kapiteni i Trepçës’89 në disciplinore

Shpëtim Idrizi, në një ndeshje të mëparshme/ BOROZANI/ Erdis Driza

10 November, 2015 @12:43

Futbollisti me përvojë i Trepçës’89, Shpëtim Idrizi, që është njëkohësisht edhe kapiten i ekipit mitrovicas, është futur në procedurë disciplinore…

LISTA E BUNJAKIT

Kosova, gati për Shqipërinë

BOROZANI/Erdis Driza

10 November, 2015 @11:51

Vetëm 19 futbollistë do të jenë të pranishëm në përfaqësuesen e Kosovës për përballje ndaj Shqipërisë që zhvillohet të premten.  …

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Genk zyrtarizon largimin e Zhegrovës

TOPSPORTI/ A. P.

4 February, 2019 @11:58

Mesfushori i talentuar i Kosovës, Edon Zhegrova është lojtar i ri i Baselit. Ekipi i 19 vjeçarit, Genk para…

FIDAN ALITI

Mbrojtësi i Kosovës zyrtarizohet te Kalmar

Foto: KalmarFF

3 February, 2019 @22:56

Qendërmbrojtësi standard i reprezentacionit të Kosovës, Fidan Aliti, është lojtar më i ri i Kalmarit suedez. Ekipi i Kalmarit…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja