Të gjitha lajmet

ELIS BAKAJ

Kukësi rikthen Bakajn në Shqipëri

Kukësi rikthen Bakajn në Shqipëri

9 March, 2014 @21:01

Elis Bakaj është rikthyer në Shqipëri, pas një aventure rreth tre vjeçare nëpër skuadrat europiane.

Mesfushori i cili së fundi ishte pjesë e skuadrës ukrainase, Chornomorets, është transferuar te skuadra e Kukësit, në të cilën do të luaj deri në përfundim të këtij stinori dhe do të përfitoj 40 mijë euro, njofton gazeta Sport Ekspres.

Bakaj ditë më parë kishte shkëputur kontratën me skuadrën Chornomorets pas situatës së rënduar politike në Ukrainë.

Futbollisti 26 vjeçar i cili ka qenë 25 herë reprezentues i kombëtares së Shqipërisë dhe ka të shënuara dy gola, përveç Kukësit kërkohej edhe nga Skënderbeu, Tirana dhe Partizani.

Bakaj më parë ka luajtur për Partizanin dhe Dinamon e Tiranës në Shqipëri, para se të transferohej në janar të vitit 2011 në skuadrën rumune Dinamo Bukuresht, prej nga edhe më pas kaloi në Chornomorets.SANTIAGO BERNABEU

CR7, kthen Realin në krye

REUTERS

9 March, 2014 @20:56

Cristiano Ronaldo ka arritur që të shënojë një gol me kokë dhe të asistoj te goli i dytë i ekipit…

FA CUP

Knockout për Cityn

9 March, 2014 @18:41

Manchester City është befasuar nga skuadra e kategorisë së dytë angleze, Wigan Athletic. Këta të fundit e mposhtën Cityn me…

MAN UTD

Në vend të Vidicit, Vermaelen

9 March, 2014 @17:50

Manchester United ka gjetur pasardhësin e Nemanja Vidicit, i cili në fund të stinorit do të kaloj në Inter. Sipas…

FREIBURG

Dortmund fundos Mehmedin

REUTERS

9 March, 2014 @17:45

Ka qenë mesfushori me përvojë gjerman, Sebastian Kehl, njeriu që ka përcaktuar fatin e ndeshjes së sotme në Magde Solar…

DEKLARATA E TRAJNERIT DAMIR MULAOMEROVIC

Maqedonia favorite përballë Kosovës

Foto: fiba.basketball

1 December, 2018 @21:24

Edhe selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në prononcimin e tij para ndeshjes ndaj Maqedonisë, ka pranuar që rivaltë janë…

FERHAN HASANI

Hasani shënon dhe asiston për Hasin

1 December, 2018 @21:13

Futbollisti shqiptar nga Tetova, Ferhan Hasani, ka shënuar sot dy golat e para me ekipin e tij Al Raed, ekip…

DUELI I TRETË I GRUPIT

Mulaomerovic në kërkim të fitores së parë

Foto: fibaeuropecup

1 December, 2018 @20:53

Selektori i Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, është në kërkim të fitores së parë të tij me reprezentacion. Kosova…

TE KOSOVA

Kthehet Tmusic

BOROZANI/ Arkiv

1 December, 2018 @20:46

Basketbollisti i Prishtinës, Mikaile Tmusic, që këtë stinor s’ka luajtur ende ansjë lojë me ekipin e tij të ri, do…

SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED

Rikthimi s’ndodhi

Foto: PremierLeague/fb

1 December, 2018 @20:34

Dy gola të pranuara shpejtë, në 20 minutat e para të takimit, dukej se do të fundosnin Manchester Unitedin e…

Të gjitha lajmet nga