Të gjitha lajmet

MIRLIND DAKU

Kukësi zyrtarizon sulmuesin e reprezentacionit të Kosovës

Foto: FKKukesi/fb

Kukësi zyrtarizon sulmuesin e reprezentacionit të Kosovës

24 July, 2019 @12:53

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Kukësi ka zyrtarizuar sot huazimin e sulmuesit të reprezentacionit U21 të Kosovës, Mirlind Daku.

Daku 21 vjeç që ka kaluar te ekipi kroat Osijek, nuk është paraqitur këtë sezon te ekipi kroat në përballjen e parë të stinorit të ri të elitës së futbollit të atjeshëm, ndërsa Kukësi ka bërë të ditur se e ka huazuar për një stinor Dakun, me opcion blerjeje në stinorin tjetër.

Përndryshe, Daku që shkoi te Osijeku nga Llapi ka shënuar dy gola në shtatë ndeshje për Kosovën U21.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga