Të gjitha lajmet

PJESA E PARË

Kuqezinjtë shkojnë në pushim me epërsi

Kuqezinjtë shkojnë në pushim me epërsi

25 March, 2019 @21:40

Andorra
Shqipëria
Andorra 0 : 1 Shqipëria
Armando Sadiku 21'

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Andorra - Shqipëria, që po zhvillohet aktualisht.

Kuqezinjtë nën udhëheqjen e Ervin Bulkut e kanë përfunduar gjysmëlojën me epërsi prej 1-0, falë golit të shënuar nga Armando Sadiku në minutën 21’.

PJESA E PARË

Rastet për Kosovën, goli për Bullgarinë në pjesën e parë

25 March, 2019 @21:29

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë me epërsi minimale të mysafirëve, 0-1. Bullgarët arritën të…

KOSOVA - BULLGARIA

Vjen goli i parë në “Fadil Vokrri”

Getty Images

25 March, 2019 @21:11

Ka ardhur goli i parë në ndeshjen Kosovë - Bullgari në minutën 39’ të saj. Mbrojtësi Vasil Bozhikov ishte ai…

ANDORRA - SHQIPERIA

GOOOL! Shqipëria gjen golin

25 March, 2019 @21:06

Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Andorrës e cila po zhvillohet aktualisht në kuadër të kualifikimeve për Euro…

ANDORRA - SHQIPËRIA

Andorra vs. Shqipëria, 11-shet startuese

25 March, 2019 @19:15

Me fillim nga ora 20:45, Shqipëria sonte do të jetë mysafire e Andorrës në kuadër të kualifikimeve për EURO2020. Formacionet…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Bullgaria

TOPSPORTI/ A.P

25 March, 2019 @19:14

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, dhe ai i Bullgarisë, Petar Hubchev, kanë bërë publike formacionet e tyre me të cilët…

MEDIAT BULLGARE

Selektori bullgar ndërrohet pas ndeshjes me Kosovën?!

Foto: BFU

25 March, 2019 @15:47

Mediat bullgare kanë bërë të ditur se për selektorin aktual të Bullgarisë, Petar Hubchev, ndeshja me Kosovën është e fundit.…

FFK NJOFTON

Futja në fushë gjatë ndeshjes, ndëshkohet me ligj

TOPSPORTI/ A. P.

25 March, 2019 @14:36

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) pas inicidentit në ndeshjen miqësore Kosova-Danimarka ka lëshuar njoftim lidhur me duelin e sontëm…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ZVICRA - DANIMARKA

Danezët kthehen senzacionalisht ndaj Zvicrës

TOPSPORTI/ A. P.

26 March, 2019 @22:48

Danimarka atë që ia bëri Kosovës në miqësore, edhe më rëndë ia ktheu Zvicrës. Pas epërsisë 3-0 të Zvicrës që…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

DANIMARKA

Më shumë se gjysma ndaj Kosovës ishin rezervë

Fotot: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 March, 2019 @20:46

Kasper Schmeichel, Henrik Dalsgaard, Thomas Delaney, Nicolai Jorgensen, Martin Braithwaite - kanë qenë të vetmit që kanë startuar ndaj Kosovës…

E FUNDIT

Mali i Zi - Kosova, pa tifozë?!

Fotografitë: UEFA Euro/fb

26 March, 2019 @12:40

Pas thirrjeve raciste në kuadër të ndeshjes së mbrëmshme Mali i Zi - Anglia, në kuadër të kualifikimeve për EURO…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020