Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Kuqezinjtë zbarkojnë në Islandë

Kuqezinjtë zbarkojnë në Islandë

6 June, 2019 @20:50

Shqipëria ka mbërritur sot në drekë në Rejkjavik, ku do të zhvillojë dy seanca stërvitore në prag të ndeshjes së 8 Qershorit ndaj Islandës, që do të zhvillohet në orën 15:00 me orën shqiptare.

Sipas programit të paracaktuar, skuadra pas mbërritjes në Islandë, ka drekuar, dhe pas një pushimi të shkurtër i është drejtuar fushës për të kryer stërvitjen. Për mbi 90 minuta, Edi Reja dhe stafi i tij kanë aplikuar variante taktike, kanë zhvilluar lojë në grup dhe disa ushtrime rikuperuese në aspektin fizik.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO 2020

Ditën e nesërme, në orën 14:30 trajneri Reja dhe kapiteni Hysaj do të dalin në konferencë për shtyp dhe në orën 15:00 do të zhvillojnë stërvitjen zyrtare në stadiumin ku do të zhvillohet ndeshja.

TE MALI I ZI

Tumbakovic pranon mungesat e mëdha

6 June, 2019 @15:32

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, ka pranuar se mungesat më të mëdha ekipi i tij do t’i ketë…

LJUBISA TUMBAKOVIC

Ambiciet e tyre, motiv yni

Foto: Vijesti/ F. R.

6 June, 2019 @14:23

Trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës ka thënë se…

EKSPEDITA E KOSOVËS

Arrijnë në Podgoricë, momentet e rëndësishme nesër

Foto: FFK

5 June, 2019 @21:15

Ekipi i Kosovës para një ore ka arritur në Podgoricë dhe është akomoduar në hotelin Hilton Honors të kryeqytetit malazez.…

SAMIR UJKANI

Mungesat, s’do të jenë problem

TOPSPORTI/ L. D.

5 June, 2019 @14:18

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, që tashmë ia ka lënë vendin Arijanet Muriçit ka thënë se përkundër mungesave, ekipi do…

FIDAN ALITI

Pa besuar, as s’do të udhëtonim

Fidan Aliti me numër 3, duke pritur kornerin gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

5 June, 2019 @14:05

Qendërmbrojtësi më stabil i përfaqësueses së Kosovës dhe futbollist i Kalmarit në Suedi, Fidan Aliti, është i bindur në rezultat…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020