Të gjitha lajmet

MONITORIM PËR KURDISJE

Kurdisje në La Liga, monitorohet ndeshja

Kurdisje në La Liga, monitorohet ndeshja

28 May, 2019 @13:22

Një skandal për kurdisje ndeshjeje është raportuar në La Liga të Spanjës, ndërsa po monitorohet fitorja e Valencias në xhiron e fundit të La Ligas ndaj Real Valladolidit.

Me këtë fitore, Valencia siguroi kualifikimin në Ligë të Kampionëve!

Antena 3 ka pohuar se autoritetet spanjolle po monitorojnë këtë ndeshje të fituar me dy gola dallim prej Valencias, derisa Valladolid veçse kishte siguruar mbijetesën.

TABELA E LALIGAS

El Pais gjithashtu ka bërë të ditur se janë arrestuar edhe 11 persona për kurdisje ndeshjesh, ku kanë qenë të lidhur vetëm futbollistët!!!

Nga emrat që po përfolen aktualisht janë Raul Bravo, Borja Fernandez, Carlos Aranda, Inigo Lopez, Agustin Lasaosa dhe Juan Carlos Lanuza.

E FUNDIT

Valverde shkarkohet sot

28 May, 2019 @12:32

Ditë e shkarkimeve duket të jetë sot në ekipet e njohura të futbollit. Pas Gennaro Gattusos, që pak më…

COPA DEL REY FINAL

Super Valencia befason! Fiton Kupën e Mbretit

Fotot: mundodeportivo.com

26 May, 2019 @0:44

Kevin Gameiro dhe Rodrigo kanë shënuar në finale, derisa Valencia luftarake ka shënuar fitore dhe ka fituar Kupën e Mbretit…

LUKA MODRIC

Zidane konfirmon interesimin

23 May, 2019 @14:46

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, që po përfolet për një largim të mundshëm nga skuadra, duket se do…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

Foto: MundoDeportivo

23 May, 2019 @13:37

Skuadra e Barcelonës ka nënshkruar zyrtarisht kontratë deri në vitin 2022 me talentin holandez, Ludovit Reis. Reis që do…

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

Të gjitha lajmet nga La Liga