Të gjitha lajmet

REFEREE

Kurshumlija e Obërtinca nominohen për ndeshjen e FIBA Women Euro Cup

Kurshumlija e Obërtinca nominohen për ndeshjen e FIBA Women Euro Cup

Teksti: FBK

9 October, 2019 @16:49

Gjyqtari më i ri i licencuar nga FIBA, Elion Obërtinca, pas përfundimit të trajnimit një javor në Zagreb të Kroacisë, ka pranuar edhe nominim e parë në FIBA Women Euro Cup, që zhvillohet ndërmjet Kayser-it dhe A3 Basket Umea nga Suedia. Kjo do të jetë hera e parë për të që gjykon një ndeshje të nivelit të tillë.

a

Ndeshja do të zhvillohet më 24 tetor në Turqi, kurse kommissioner i ndeshjes do të jetë FIBA Instruktori Nacional i Gjyqtarëve të FBK-së, Faton Kurshumlija.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

8 October, 2019 @18:21

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

XHIROJA 4

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë

8 October, 2019 @12:38

Në këtë mesjavë do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll,…

NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

7 October, 2019 @16:24

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball…

RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

5 October, 2019 @22:40

Nënkampioni i Kosovës, Rahoveci, pa shumë telashe ka kaluar edhe pengesën e xhiros së tretë në Superligë, Lipjanin. Vreshtarët…

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FOTO/ Prishtina BC

5 October, 2019 @20:57

Derbi i xhiros së tretë në Superligë, i takoi Prishtinës. Kampionia e Kosovës në baskebtoll, Prishtina, e mposhti Pejën me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga