Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

4 June, 2017 @0:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më të mirë në vitet e fundit sivjet.

Në stinorin 2016/17, më i dalluari për skuadrën prizrenase ishte amerikani Kayel Locke që ka shënuar më së shumti pikë në ekip me 546 në total.

Ndërsa, i transferuari në stinorin pranveror, Justin Black, ka dalë të jetë koshashënuesi i dytë i ekipit përkundër se erdhi vonë në skuadër. Black erdhi në Prizren në javën e 18-të, derisa shënoi 223 pikë në pjesën pranverore, kurse në Play Off luajti me 125 pikë, në total 348.

Edhe Marko Popovici u dallua me 344 pikë, Mikaile Tmusic me 298 dhe Gazmend Sinani me 249 pikë të tjera.


*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Bashkimin.
*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.BASHKIMI 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE PLAYOFF
Kayel LOCKE 178 219 149
Justin BLACK X 223 125
Marko POPOVIC 121 178 45
Mikaile TMUSIC 150 102 46
Gazmend SINANI 66 117 66
TEMI SOYEBO X 71 46
Garrius ADAMS X 79 64
Qëndrim BIRAJ 81 69 26
Imer TAHIRI 88 73 25
Edmond KRYEZIU 80 72 3
Arian TAHIRI X 31 6
Ardit MEMQAJ 13 12 2
Arion BALLUKU X 7 2
Altin GASHI 10 0 0
Idoll PALLUSHI X 4 0
Kejuan JOHNSON 159 X X
Eric PALM 64 X X
Rob LEWIS 36 X X
Ermin JAZMIN 68 X X
Jordan DICKERSON 13 X X
Albion BIRAJ 9 0 X
Antonio JENIFER X 0 X


SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 June, 2017 @20:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me skuadrat tjera të katërshes kryesore, por edhe më…

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

2 June, 2017 @10:16

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe të NBA-së që u luajt në mëngjesin e…

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 June, 2017 @14:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers, do të fillojë sonte pas mesnate në ora…

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 June, 2017 @13:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg dhe ndihmësi i tij, Lorik Kllokoqi i kanë ftuar në grumbullimin e…

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 May, 2017 @10:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar për sivjet, ngase qëllimi kryesor ishte Play-Offi, të cilët nuk e…

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

30 May, 2017 @19:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat e Superligës dhe Ligës së Femrave. Kampionja Sigal Prishtina, është…

OKLAHOMA CITY THUNDER

Griffin e Westbrook po bëhen bashkëlojtarë?!

29 May, 2017 @17:04

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të ofrojë një kontratë të mirë Russell Westbrookut, ndërsa gjithashtu në planet e tyre gjendet…

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

29 May, 2017 @16:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e Konferencës Lindore, skuadra e Boston Celticsit që prej tani ka…

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

NË ARTIKULL

FIBA Europe Cup lëvdon publikun prishtinas

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @14:54

Në përshkrimin për ekipet që kanë siguruar fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, faqja zyrtare e FIBAs…

TEAM OF THE WEEK 12

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

10 December, 2018 @17:38

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga