Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALI

Lajm i hidhur nga Italia, bankroton dhe shuhet Catania

Lajm i hidhur nga Italia, bankroton dhe shuhet Catania


22 December, 2021 @17:51

Një lajm i hidhur nga futbolli italian.

Skuadra italiane Catania sot zyrtarisht ka bankrotuar dhe rrjedhimisht është shuar së ekzistuari.

E themeluar në vitin 1946, Catania për 17 sezone në histori të saj ka luajtur në elitën e futbollit italian, ndërkohë që 10 vite më parë kjo skuadër drejtohej nga Diego Simeone e në fushë kishte lojtarë si Papu Gomez e Maxi Lopez.

Pas vendimit të sotëm të gjykatës, Catania më nuk do të ekzistojë si klub futbolli.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A