Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE FINAL

Lamtumirë Eden Hazard!

Lamtumirë Eden Hazard!

29 May, 2019 @23:02

Thashethemet e muajve të fundit e gjetën fundin.

E tha vetë Eden Hazard pas ndeshjes:

“Kam vendosur që gati 2 javë dhe klubi e di. Kam 7 vite këtu dhe ka ardhur koha për një aventurë të re.

E adhuroj Chelsean dhe tifozët e tij. Do të mbesin gjithmonë pjesë e imja, mirëpo mendoj se kjo është një lamtumirë. Koha për një sfidë të re.”

Kështu u shpreh Hazard për BT Sports menjëherë pas triumfit në finale të Europa Leagues, ndeshje në të cilën belgu shënoi 2 herë.

Sa i përket skuadrës së re, me shumë gjasë belgu do të transferohet në Real Madrid, mirëpo diçka zyrtare nuk ka ende.

EUROPA LEAGUE FINAL

Fitore bindëse, Chelsea fitues i Europa League!

29 May, 2019 @22:50

Në finalen e sontme të Europa Leagues, finale angleze me vetëm një lojtar anglez startues nga gjithsej 22 startuesit, triumfuese…

PARA SHORTIT

Prishtina bartëse, rivalët potencial dihen

28 May, 2019 @14:31

Dy pjesëmarrjet e më përparme rresht dhe një kalim të një raundi (paraeliminator), Prishtinës ia ka siguruar koeficientin 1.250 -…

EUROPA LEAGUE

Prishtina në Europa League, kundërshtarët e mundshëm

25 May, 2019 @13:49

Pas triumfit të Feronikelit në Kupë të Kosovës, Kosovën në Europa League edicionin që vjen do ta përfaqësojë Prishtina, skuadra…

PAS VENDIMIT PËR MOSUDHËTIM

UEFA i përgjigjet Arsenalit për Mkhitaryanin

21 May, 2019 @16:08

Pas vendimit të lojtarit për mosudhëtim në Azerbajxhan për finale të Europa Ligës, ka reaguar edhe UEFA-ja. “UEFA…

OLIVIER GIROUD

Vazhdon në Stamford Bridge

Foto: chelseafc.com

21 May, 2019 @14:47

Futbollistit francez që i përfundonte kontrata këtë sezon, Olivier Giroud, i është vazhduar edhe për një sezon, ka konfirmuar Chelsea…

Të gjitha lajmet nga Europa League